|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:47 | 04.22.2026

Лауреати Міжнародної літературної премії імені Мацуо Басьо (Японія – Німеччина – США)

Неділя, 01 лютого 2026 13:18

Міжнародний Арт-центр «Радіус миру» (США, Лос-Анджелес, голова журі – Анатолій Фрадіс), Міжнародна Академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина) та її представництво в Японії (м. Токіо) оголосили лауреатів Міжнародної літературної премії імені Мацуо Басьо за 2026 рік.

7878466334Знаменитий японський поет Мацуо Басьо (1644 – 1694) (松尾芭蕉, まつお ばしょう) здобув світове визнання, як один із найпопулярніших та найкращих авторів хокку (хайку). Хоча сам класик вважав найбільшим своїм досягненням участь у складанні ренґа. Вірші Басьо перекладені багатьма мовами. А в Японії його поезія відтворена на пам’ятниках та у визначних місцях.

Приємно, що цього року Міжнародною літературною премією імені Мацуо Басьо відзначено творців книги «Щит нації» (спільного проекту газети «Чернігівщина» та ОК «Північ» ЗСУ). Почесну нагороду отримали: Сергій Дзюба (керівник проекту, упорядник, редактор, автор) та співавтори книги Марія Пучинець, Сніжана Божок, Олександра Гостра і Лілія Черненко (Україна).   

Також, за поданням Міжнародної Академії діячів літератури, мистецтва і комунікації та Всесвітньої асоціації «Глорія» (президент Олена Ананьєва, Німеччина), нагороджені лауреати з Німеччини, Домініканської Республіки, Іспанії, Філіппін та Мексики:

Tetjana Chernenko (Deutschland)

Ramon De Jesus Nuñez Duval (Republic Dominican)

Ana Benegas Haddad (Spain)

Queen Eden Soriano Trinidad (Fillippine)

Maria Elvia Vazguez (Mexiko)

Щиро вітаємо лауреатів високої міжнародної нагороди!

 

Ярослав Савчин,

народний поет України, «Золотий письменник світу»,

прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України