Добрянська територіальна громада – одна з прикордонних громад Чернігівщини, розташована по сусідству з республікою Білорусь. Як відомо, основні сили окупаційних військ, які штурмували Чернігів, заходили через контрольно-пропускний пункт Сеньківка, що в Семенівській громаді, і перетинали Семенівську, Городнянську та частково Ріпкинську громади.
Бойові дії на Чернігівщині тривали понад місяць. Увесь цей час значна частина населених пунктів області була окупована російськими військами, які вбивали, грабували і тероризували мирних жителів.
Їхні руки та ноги росіяни туго зв’язали шпагатом, а очі пов’язали ганчіркою й силоміць поставили на коліна перед виритою могилою. Перший постріл влучив у голову молодшому братові – він скотився одразу у вириту яму. Потім поцілили в голову старшому, й після цього вистрелили в обличчя середньому. Один із них врятувався…
Наш Чернігів – місто героїв. І один із таких мужніх людей – Анатолій Михайлович Кобець.
Завідувачка відділення екстреної медичної допомоги (приймально-діагностичне відділення) Чернігівської обласної лікарні Тетяна Лукаш ввесь час, поки на Чернігівщині велися бойові дії, жила і працювала в лікарні.
Їй було всього 10 років, коли в село зайшли гітлерівці – чужі люди з далекої Німеччини, яких всі називали фашистами.