|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:06 | 03.01.2024

В області працює майже 5 МВт біогазових потужностей

В Україні все активніше встановлюються біогазові потужності. Так, за I півріччя цього року введено в дію ще 20 МВт потужностей – в 1,5 разу більше, ніж за весь минулий рік.

Нині в Україні працюють 43 біогазові установки загальною потужністю 66 МВт, що генерують електроенергію із агровідходів (44 МВт) та на сміттєзвалищах (22 МВт). А це понад 100 мільйонів євро інвестицій, залучених в український ринок та економіку. Для порівняння: у 2012 році було лише 7 МВт потужностей на біогазі.

Завдяки біогазовим установкам населені пункти отримують збільшення генерації «чистої» електроенергії, скорочення викидів діоксиду вуглецю в атмосферу, мінімізацію пожеж на сміттєзвалищах та зменшення їх об'єму. А також надходження податків до місцевого бюджету та нові робочі місця.

На території Чернігівської області функціонують майже 5 МВт потужностей, що виробляють електроенергію з біогазу. Серед них – біогазова установка, встановлена на полігоні твердих побутових відходів. З початку 2019 року такими установками вироблено майже 12 мільйонів кіловат-годин електроенергії.

До речі, на Інтерактивній карті "UA MAP" на сайті Держенергоефективності розміщені потенційні проекти, направлені на розвиток альтернативної енергетики та залучення інвесторів.

За інформацією Держенергоефективності, Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації

Схожі матеріали (за тегом)