|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 22:38 | 06.12.2024

Пілотний проєкт по відходах руїн

Чернігівщина – одна з найбільш постраждалих територій, яка зазнала масштабних руйнувань у перші місяці повномасштабного вторгнення. За цей час в області утворилося більш ніж 14 тис. тонн відходів від руйнувань будівель та споруд.

11 09 ekologia 03Нині в області впроваджується пілотний проєкт UA114 «ReThink: Рекомендації щодо управління відходами руйнувань на прифронтових територіях», який реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)». Діяльність проєкту спрямована на залучення зацікавлених сторін до розробки методичних рекомендацій щодо визначення обсягу відходів руйнувань, що надалі сприятиме більш ефективному та послідовному процесу відновлення та відбудови.
Днями представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА спільно з громадською організацією ReThink та представниками ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво» провели робочу зустріч на території Киселівської громади. Там оглянули зруйновані об’єкти інфраструктури та локацію місця тимчасового зберігання відходів від руйнувань під час воєнного стану. Заходи з відновлення на території згаданої громади здійснюються в рамках реалізації програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) «Екстренне знешкодження вибухонебезпечних предметів та розчищення завалів».
Як наголосила під час зустрічі директорка Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Наталія Грудницька, підтримка та допомога іноземних партнерів вкрай важлива для нас. Адже тільки спільними зусиллями зможемо повернути нашу область до повноцінного життя. Правильне управління відходами руйнації мінімізує вплив на довкілля та забезпечить їх використання як вторинних матеріалів чи енергетичних ресурсів.

Схожі матеріали (за тегом)