|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:37 | 03.01.2024

Відкритий лист Леоніда Яковишина голові ДАБІУ

Голові Державної архітектурно-будівельної інспекції України Кузьміну С.С.

Відкритий лист

Шановний Сергію Сергійовичу!

На посаді голови ДАБІ України Ви людина нова, натомість добре обізнані із системою контролю за будівельною галуззю. Тож питання ставлю прямо, як фахівцю: чи справді така безсмертна бюрократично-хабарницька гідра, яка так міцно присмокталася до Вашого державного відомства?

Ставити так питання і добиватися від Вас не лише вичерпної відповіді, а й конкретних дій, маю повне конституційне і моральне право. Адже очолюваний мною майже півторатисячний колектив (32 тисячі га землі в оренді) за минулий рік збільшив бюджетні відрахування майже на двісті мільйонів гривень за рахунок збільшення виробництва зерна, підвищення зарплати працівникам і збільшення вдвічі оплати за земельні паї. На будівництво і ремонт доріг витратили 50 мільйонів, для соціалки та допомоги хворим й іншим нужденним – 20 мільйонів. У розвиток виробництва інвестували 340 мільйонів власних гривень, продовжуємо будувати житло та інші соціальні об’єкти загального використання. Нашу виробничо-фінансову модель європейці назвали майбутнім України.

Перераховую це для того, щоб на конкретних фактах показати, як і в нинішніх економічних умовах можна організовувати виробництво європейського рівня. Невже вашому відомству настільки важче працювати, оперативно та виважено інспектувати наші нові об’єкти, ніж нам, сільгоспвиробникам, виробництво розвивати? Коли крім державної ідіотії в економіці, є ще й природний фактор: засухи, буревії з градом, зливи в жнива, безсніжні зими?

Піввіку працюю в цьому виробничому котлі, стільки ж воюю з ідіотією у вашому відомстві. Бо не пам’ятаю жодного року, щоб ми нічого не будували. Та з кожним роком бюрократично-хабарницька будівельна інспекція стає більш цинічною і зажерливою. Ніякої «європизації» в цьому плані не помічаю й зараз.

Скажімо, нам легше було заробити сотні мільйонів гривень для будівництва трьох сучасних багатоквартирних будинків для працівників, ніж одержати дозволи у вашій державній інспекції. І це при тому, що «євроуряд» хвалиться про «прозорі спрощення» при одержанні дозволів. Але, як писала Ліна Костенко: «А знову скрізь те саме, що було».

Зупинюся лише на окремих прикладах. Після проведення експертизи проектно-кошторисної документації, яку виконали шість фахових експертів, пакет документів подали у Вашу Державну архітектурно-будівельну інспекцію. Звісно, і після експертів інспектори знайшли зауваження і відмовили нам у одержанні дозволів для будівництва житлових будинків. Наші проектанти швидко виправили незначні недоліки, і проектна документація повторно була направлена в ДАБІУ. Але за цей час форма заяви була змінена. Оперативно переписали заяву, виправили й інші зауваження, що з’являються після кожного повернення нам документів. До того ж, ваші підлеглі, буває, порушують термін розгляду заяви. Скажімо, третю відмову датували 13 червня 2019 року, а прислали нам 2 липня. Безумовно, додали ще новіші зауваження, в тому числі взагалі безпідставні – самі потім роздивилися і визнали свою помилку. І це не дрібниця – втрачаються сприятливі для ведення будівництва дні.

Існують й інші причини бюрократичної тяганини, успадкованої від попередників, коли все вирішувалося тупо «за хабар». Частенько й нам пропонували прискорений варіант видачі дозволів, зрозуміло, не за «дякуємо».

Мені вже 80 стукнуло. Героя України одержав, вважаю, цілком заслужено. Мій колектив виконує найголовніші державні завдання. Чому на цьому шляху ставить перепони вже «очищена» державна установа, яку Ви у березні очолили? Невже потрібно нагадувати прописну істину: не ви нам, а ми вам даємо можливість мати роботу з непоганою зарплатою. Сподіваюся, що Ви дохідливо поясните це своїм підлеглим.

Прошу Вас особисто надати мені відповідь згідно з положенням про статус Героя України.

З повагою

Л. Г. ЯКОВИШИН, Герой України, генеральний директор ТОВ «Земля і воля»

Схожі матеріали (за тегом)