|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:16 | 04.23.2024

«Житлові сертифікати» за повністю знищене житло

На Чернігівщині продовжується реалізація державної програми «єВідновлення». Вже налагоджено і успішно реалізуються в області два етапи компенсації власникам – за пошкоджені та за повністю знищені об’єкти житлового фонду. Наразі в області вже сформовано 102 житлові сертифікати на загальну суму понад 140 мільйон гривень, і робота активно триває.

«Варто зазначити, що компенсація за повністю знищене майно почала свою роботу з 15 серпня. І з цього часу у всіх територіальних громадах області, де були зафіксовані пошкодження, були створені відповідні комісії, які розглядають заяви від населення. Щоб отримати компенсацію за повністю знищене майно, потрібно так само, як і власникам пошкодженого житла, подати заяву через «Дію», ЦНАП чи нотаріуса, – розповідає в.о. начальника Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОВА Сергій Куреня. – Після чого громада розглядає заяву, і, відповідно до формули, яка закладена в постанові, нараховується сума на житловий сертифікат саме по цьому знищеному об’єкту. В основі формули лежить ряд регіональних коефіцієнтів, які визначені додатком до цієї постанови, а також технічні характеристики самого житла: рік будівництва, квадратура, тощо. Тобто за цією формулою громада нараховує певну суму, і система сама формує житловий сертифікат – електронний документ на певну суму, за яку громадянин може купити житло або на первинному, або на вторинному ринку. Також власники таких сертифікатів мають право докладати свої гроші, якщо хочуть купити житло дорожче, ніж було виділено. Також законодавство дозволяє складати житлові сертифікати різних осіб для купівлі одного об’єкта нерухомості. Об’єкти, куплені за житлові сертифікати, підлягають забороні відчуження протягом п’яти років».

 

Ділянка залишається

 

Процес придбання житла за житловим сертифікатом тягне за собою ще одну процедуру, яка сьогодні викликає у людей чимало питань, – це факт припинення права власності на знищений об’єкт.

456345674756757

«Важливо, що право власності на земельну ділянку не втрачається. Це стосується тільки зруйнованого об’єкта. Тобто людина припиняє своє право власності на вже знищений об’єкт. І це ніяк не стосується права власності на земельну ділянку, на якій цей об’єкт знаходився, – пояснює Сергій Куреня. – До речі, виконати цю процедуру необхідно безпосередньо перед оформленням договору купівлі-продажу. Не треба робити це раніше. Можна оформити факт припинення права власності на знищений об’єкт в проміжок, коли вже отримали житловий сертифікат і збираєтеся придбати нове житло. Навіть в один день і в одного нотаріуса».

 

Знайди, потім бронюй

 

«Перед купівлею житла за житловим сертифікатом людині треба забронювати кошти в банку. Це робиться через Дію, яка дозволяє сформувати заяву від заявника на бронювання коштів, – пояснює Сергій Куреня. – Ці кошти фіксуються на місячний термін в системі, і відповідно, в цей строк людина має провести процедуру купівлі-продажу. Після того, як сам договір купівлі-продажу буде оформлений у нотаріуса, продавець протягом п’яти днів отримує кошти по електронному сертифікату на свій рахунок, який вказаний в договорі».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)