|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:29 | 03.01.2024

Як громаді ефективно розпоряджатися земельними ресурсами

Одним із найбільш важливих та вартісних ресурсів громад – це земля.

І саме для того, щоб навчити представників ОТГ Чернігівщини орієнтуватися в земельному законодавстві, містобудуванні, просторовому плануванні та інших пов’язаних питаннях, був організований тренінг «Організація та проведення земельних торгів». Навчання проводив Чернігівський Цент розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 Тренінг проводив Роман Романко, експерт з питань просторового планування Програми «U-LEAD з Європою».

У вступному слові Ірина Кудрик, директорка Чернігівського ЦРМС, підкреслила важливість розуміння громадами тих ресурсів, якими вони володіють, і ефективне використання їх для свого розвитку та підвищення спроможності.

Screenshot 29

Під час навчання учасники ознайомилися із таким інструментом управління земельними ресурсами, як організація та проведення земельних торгів і аукціонів. Роман Романко розповів про види і типи земельних торгів, пояснив відмінності між них та особливості організації.

За його словами, основним ресурсом для громад є земля, багато з них прагнуть розширити межі населених пунктів та ефективно розпоряджатися цим ресурсом.

«У ОТГ спостерігається брак кваліфікованих кадрів у напрямку просторового планування. Фахівці, які працюють в даній галузі, часто не мають вищої освіти в цій сфері. Запросити спеціалістів не завжди є можливість. Саме тому існує необхідність розвитку власного кадрового потенціалу громад, підвищення кваліфікації тих працівників, які вже працюють. Під час тренінгу розглянули земельне законодавство, організацію земельних торгів, навчилися підбирати земельні ділянки державної чи комунальної власності та готувати лоти для продажу на земельних торгах», - розповів експерт.

За інформацією Чернігівського ЦРМС

Схожі матеріали (за тегом)