|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:41 | 06.12.2024

Ремонту немає, а гроші освоєні: у Козельці скандал за участю управління освіти

Склали та підписали акти виконаних робіт, бюджетні кошти освоїли, але по факту нічого не зробили.

Козелецькі правоохоронці відкрили провадження у справі привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, де фігурують начальниця управління освіти селищної ради та директор приватного підприємства. Підрядник взяв на себе зобов’язання встановити вентиляцію в укритті третього ліцею, в строки не вклався, а гроші освоїв. Чиновниця зізнається, що порушила закон, однак стверджує, що пішла на цей крок свідомо, адже кошти могли повернутись до селищного бюджету і піти на інші потреби. Втім, як виявилось, для приватного підрядника ТОВ «Трансбудсервіс 11» і його директораГригорія Москальця справа з привласненням бюджетних коштів – не нова історія. В чернігівських судах п’ять років триває судова тяганина довкола аналогічного злочину, де фігурує цей самий підрядник і начальник управління освіти колишнього району.

 

Задокументовані факти

 

Відомо, що укриття під час військового часу – необхідна умова для очного навчання, тож у Козелецькому ліцеї №3 до цього питання підійшли відповідально. Проте одного укриття замало, адже, зважаючи на кількість учнів, вентиляція просто-таки життєво необхідна річ. Спочатку вентиляцію в укритті встановили коштом угорських благодійників, однак вона не витягувала навантаження. Тож управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради оголосило тендер. Перші торги не відбулись через брак учасників і профільне управління підписало прямий договір з ТОВ «Трансбудсервіс 11». Кошти підряднику перерахували, але роботи вчасно той не виконав.

23423534534534543

Вентиляція, яку зробили угорці

 

У зв’язку з цим, за нашою інформацією, козелецькі правоохоронці, виявивши порушення, задокументували факт і відкрили кримінальне провадження.

Що саме розглядають, кого і в чому обвинувачують – ми спробували з’ясувати у заступника керівника Козелецької окружної прокуратури Сергія Сороки. І ось що він відповів: «Я не уповноважений і не маю права надавати коментарі. Вам треба звернутися за інформацією до пресслужби».

Разом із тим прокурор додав, що досудове розслідування триває, тож провадження таки дійсно є.

 

«Порушення було, але нам треба було освоїти ці кошти»

 

Аби з’ясувати суть справи, ми звернулись за коментарем до керівника Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради Алли Трофимченко.

«Є договір, добігають строки його виконання, роботи, згідно договору, закінчують. Ще кілька днів – і все буде зроблено», – коментує селищна чиновниця.

Що стосується акту виконаних робіт, який вже був складений і за який нібито проплатили кошти, керівниця освіти підтвердила, що свідомо пішла на порушення, бо, мовляв, треба було освоїти кошти.

«Зараз з цим розбирається і поліція, і прокуратура. Там все злагоджується, все нормально. Роботи дороблюються. Воно ж там і в листі гарантійному написано, в усьому написано. Зараз там правоохоронні органи розбираються. Роботи добігають завершення, – повторюється Алла Трофимченко. – Ви ж розумієте, для чого він був (акт виконаних робіт, – Авт.) – щоб казначейство пропустило ці кошти, щоб гроші не повернулись, а зробити діткам вентиляцію. Це не для того, що розкрадання. Це бюджетні кошти. Ми акт виконаних робіт підписали, але ж у нас на столі лежить гарантійний лист виконавця, де він зобов’язується виконати роботи. Якби ми не зробили акту виконаних робіт, то гроші б повернулися, і ми б не зробили діткам вентиляцію».

На питання, яким саме чином виділені на ремонт укриття кошти могли повернутися, чиновниця відповіла: «У нас би селищна рада їх забрала і більше б не виділила. Наше управління насилу випросило ці гроші у селищної ради. І вони дали. А бували такі випадки, що гроші повертались і пропадали – то на зарплати, то ще кудись, а ми тоді з носом залишались. Тому ми схопились за цю можливість, і нам треба було зробити це за канікули, коли діти вдома. Для цього воно й було зроблено. В наявності всі матеріали, ніякого розкрадання немає, всі комплектуючі згідно кошторису».

Вона також додала, що порушення дійсно було.

«Я визнаю – порушення було, але нам треба було освоїти ці кошти. Це укриття. Це перше, що нам треба зробити для очного навчання», – підсумувала Алла Трофимченко.

У пресслужбі Чернігівської обласної прокуратури інформацію щодо кримінального характеру справи підтвердили, повідомивши, що розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України.

«Наразі тривають необхідні слідчі дії», – прокоментували у прокуратурі.

 

Злочин по колу

 

Виходячи з суті тендеру, встановленням вентиляції в третьому ліцеї займалось підприємство, яке підписало прямий договір. Цікаво, що саме це підприємство та його директор Григорій Москалець фігурують в аналогічному провадженні і також з управлінням освіти тоді ще Козелецької РДА. У чернігівських судах з 2019 року перебуває на розгляді справа, в якій Григорій Москалець є основним фігурантом. Дивимось в судове рішення Новозаводського суду Чернігова, розміщене в реєстрі судових рішень і бачимо наступне: «В ході судового розгляду встановлено, що особа 4 (Москалець, – Авт.), будучи службовою особою, у період часу з 01.02.2018 року по 21.02.2018 року, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом службового підроблення офіційних документів, діючи умисно, за попередньою змовою з особою 5 (начальником відділу освіти Козелецької районної державної адміністрації Володимиром Ткаченком, – Авт.), заволодів державними коштами на загальну суму 108 тисяч 676 гривні 44 копійки, чим завдав збитки державі, в особі відділу освіти Козелецької районної державної адміністрації, на зазначену суму за наступних обставин».

234345346756756

Загальний кошторис витрат

 

Говорячи простою мовою, Григорій Москалець, будучи службовою особою, діючи за попередньою змовою з начальником відділу освіти Козелецької РДА, реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на заволодіння чужим майном – частиною грошових коштів державного бюджету, виділених відділу освіти Козелецької РДА на виконання робіт по капітальному ремонту покрівлі Козелецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, переслідуючи корисливий мотив, діючи умисно, знаходячись у невстановленому місці, достовірно знаючи, що будівельно-монтажні роботи згідно з актом приймання виконаних будівельних робіт у повному обсязі не виконані, власноручно підписав та скріпив печаткою ТОВ «Трансбудсервіс 11» зазначений акт приймання виконаних будівельних робіт та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати, тим самим видав завідомо неправдиві офіційні документи. У свою чергу, начальник освіти, достовірно знаючи, що роботи по акту приймання виконаних будівельних робіт в повному обсязі не виконано, підписав акт приймання виконаних будівельних робіт та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати, тим самим засвідчив документи, що містять недостовірну інформацію про обсяги та вартість виконаних робіт по зазначеному об`єкту будівництва, надавши їм статус офіційних, після чого надав указані завідомо підроблені офіційні документи до бухгалтерії відділу освіти Козелецької РДА для оформлення відповідних фінансових зобов`язань.

Новозаводський суд Чернігова постановив визнати Григорія Москальця винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366, ч.3 ст.191 КК України, та призначити покарання за ч.1 ст.366 КК України – у вигляді штрафу у розмірі 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 4250 гривень, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк 3 роки. Тим самим рішенням Москальця звільнили від призначеного покарання у зв`язку із закінченням строків давності. За ч.3 ст.191 КК України – у виді позбавлення волі на строк 4 роки з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк 3 роки.

Москалець з рішенням не погодився, тому справа досі перебуває на розгляді в апеляційній інстанції.

 

За злочин під час війни – від 5 до 8 років

 

Не стверджуємо, але припускаємо, що, цілком можливо, управління освіти селищної ради намагалося прокрутити перевірену схему, але їх вчасно впіймали за руки. Цього разу прокуратура просить серйознішого покарання, адже злочин вчинений в умовах війни.

Так, ч. 4 ст. 191 ККУ звучить як привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою осіб в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Коли верстався номер, стало відомо про те, що слідчий суддя Козелецького районного суду надав старшому слідчому СВ ВП № 1 Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області дозвіл на проведення огляду приміщення найпростішого укриття, що розташоване в підвальному приміщенні Козелецького ліцею № 3. Ця справа набирає обертів, і цілком можливо, що хтось отримає від п’яти до восьми реального строку.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)