|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:43 | 07.19.2024

До кінця року в Іванівці буде нова шкільна їдальня

До кінця року в Іванівці буде нова шкільна їдальня

У селі Іванівка тривають роботи з відбудови шкільної їдальні, яка була зруйнована під час бойових дій на Чернігівщині. Майбутній харчоблок після відновлення буде втричі більший і матиме площу в 416 квадратних метрів.

Про це повідомляють у Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України.

Старе приміщення харчоблоку було зруйноване на початку повномасштабного вторгнення росії: село, розташоване за 10 км від Чернігова, майже на місяць опинилося в епіцентрі бойових дій. Російські війська оточили обласний центр та намагались прорватись у місто. Тут велися інтенсивні танкові та артилерійські бої. У будівлі шкільної їдальні ударною хвилею та уламками снарядів були пошкоджені тримальні та огороджувальні конструкції, вікна та дах. Тож пошкоджені конструкції старої будівлі демонтували, а на тому місці залили фундамент під новий харчоблок.

Харчоблок після відновлення буде втричі більший за площею – 416 квадратних метрів. Також зміниться планування. За проєктом тут передбачені тамбур, вестибюль, гардероб, санвузли, обідня зала на 60 місць, кухня та мийна з технологічними зонами, технічні приміщення для персоналу, склади для продуктів та комора для інвентарю та посуду.

Нова їдальня буде оснащена сучасною системою протипожежного захисту. Також передбачається реконструкція системи опалення, вентиляції, водопостачання, каналізації, електропостачання та освітлення. Приміщення буде облаштоване пандусом.

«Відновлення харчоблоку в Іванівці, яка є центром територіальної громади, – важливе для людей. Після деокупації Чернігівської області більшість місцевих жителів повернулася додому з дітьми. У ліцеї навчаються учні і з тутешнього, і з навколишніх сіл. У тому числі й із сусіднього села Ягідне, де замість школи тепер буде меморіал. Тому маємо забезпечити для школярів належні умови навчання», – повідомляють в Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України.

Усі заплановані роботи мають завершитися до кінця поточного року.

 

Софія ЖЕВЕДЬ

Схожі матеріали (за тегом)