|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 1:40 | 02.28.2024

Пластик пресують і продають

На території комунального підприємства Коропської селищної ради «Благоустрій» сортують та пресують у блоки пластикові пляшки. Роблять це за допомогою спеціального гідравлічного преса. За словами керівника громади, проект більше екологічний, аніж фінансовий, хоча гроші комунальники також заробляють.

Навесні Коропська громада отримала 30 контейнерів для роздільного збирання сміття та гідравлічний прес. Як повідомили у Коропській селищній раді, ці контейнери отримали у межах екологічного проекту, які селищна рада впроваджує спільно з ГО «Агенція ефективного розвитку». Сміття збирають, сортують та пресують. Для цього у приміщенні КП «Благоустрій» облаштували спеціальну «майстерню» з пресом.

«Пресуванням займається один працівник підприємства, – розповідає керівник КП Віктор Зуй. – Пресуємо за кольорами. Один такий тюк важить 35-40 кілограмів».

Пляшки пресуються «на склад», щоб потім продати.

56756795499 979857575848

Віктор Зуй показує новенький прес / А це - спресовані пляшки

 

«Але тут головне – не гроші, – каже голова громади Володимир Куніцин. – Основна мета – мінімізувати забруднення території. Пластик розкладається сотні років. А нам важливо жити в чистоті».

За словами керівника громади, з ініціативою встановлення спеціальних сортувальних контейнерів нещодавно виступили старости, тож цю послугу планують розширювати і на старостинські округи.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото Коропської селищної ради

Схожі матеріали (за тегом)