|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 8:30 | 06.25.2024

Через борги без газу залишилося 1400 споживачів

1,4 тис домогосподарств, які не врегулювали проблему з боргами залишилися без газу.

Станом на 1 червня 2019 року заборгованість клієнтів «Чернігівгаз Збуту» становить 482 млн грн. Майже кожну третю гривню - всього 158 млн гривень - заборгували одержувачі субсидій, повідомляє БізнесЦензор з посиланням на прес-службу «Чернігівгаз Збуту».

«Зростання неплатежів і несвоєчасні розрахунки ставлять під загрозу стабільне постачання газом споживачів регіону. Адже через відсутність оплат «Чернігівгаз Збут» не може розрахуватися з іншими учасниками газового ринку», - повідомляє компанія.

Тому протягом 2019 року 22,3 тис боржників отримали від «Чернігівгаз Збуту» попередження про відключення від газопостачання. У встановлений законом термін 1,4 тис домогосподарств не врегулювали проблему з боргами і залишилися без газу.

«Однією з причин зростання боргів побутових споживачів стало посилення вимог держави при нарахуванні субсидій. Через це загальна кількість сімей в Чернігівській області, яким надавалися субсидії, значно скоротилося. Якщо в опалювальний сезон 2017-2018 рр. Дотації від держави на оплату природного газу отримували близько 222 тис домогосподарств, то в 2018-2019 рр. - 155,6 тисяч», - повідомляє компанія.

«Чернігівгаз» повідомляє, що через введення монетизації системи субсидування, починаючи з лютого, в платіжках за газ відсутній сума субсидії в графі «пільга, субсидія» та такий рахунок підлягає до сплати в повній мірі - саме для цього надається субсидія. Щоб дізнатися інформацію про субсидії, слід звертатися до органів соцзахисту.

«На жаль, споживачі досі не зрозуміли, що безкоштовного газу не буває. Навіть якщо на рахунку була переплата, в залежності від споживання і сум дотацій потрібно було платити або фактичну вартість спожитого газу з урахуванням суми субсидії, або ж обов'язкову частку платежу. Крім того, ретельно стежити вкладалося чи домогосподарство в соціальну норму, і передавалися чи щомісяця показання лічильника», - повідомляє «Чернігівгаз Збут».
На вимогу Закону «Про житлово-комунальні послуги», який почав діяти з 1 травня 2019 року, на заборгованість по житлово-комунальним послугам буде нараховуватися пеня. Кожен день прострочення буде коштувати споживачеві 0,01% від суми боргу.
Постачальники послуг мають право починати нараховувати пеню за послуги, отримані в травні. Зволікання з оплатою може нашкодити і субсідіантам. Якщо їх заборгованість перевищить 340 грн, вони будуть позбавлені грошової допомоги на наступний період.

Схожі матеріали (за тегом)