|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:43 | 07.16.2024

На Чернігівщині приймають заявки за програмою «є Відновлення»

У рамках державної програми «єВідновлення» майже 800 заявників у Чернігівській області отримали компенсації за пошкоджене внаслідок бойових дій житло на загальну суму 81 мільйон гривень. А перший сертифікат в області на придбання житла за програмою «єВідновлення» вже сформували в Михайло-Коцюбинській громаді.

У травні стартувала програма «єВідновлення», в рамках якої можна отримати компенсації на відновлення пошкодженого через війну майна. Витратити ці кошти можна буде на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які є учасниками програми. Жителі Чернігівщини, яким російські загарбники пошкодили чи знищили житло, активно подають заявки на компенсацію.

На першому етапі отримати виплати можуть лише ті українці, кому потрібен невеликий за обсягом ремонт, зокрема заміна вікон, дверей тощо.

«У Чернігівський області продовжується реалізація державної програми «єВідновлення», яка передбачає надання компенсації в різних формах тим громадянам, які втратили майно або майно яких пошкоджено. Загалом в області зафіксовано понад 10 тисяч пошкоджень житлового сектору. Наразі вже подано більше 2500 заяв щодо пошкодженого майна, із них – 1469 обробляють комісії, створені у громадах. І вже 734 заявники отримали компенсацію на загальну суму більше 81 мільйона гривень. Це, власне, та сума, яка виплачена громадянам за їхніми заявками, і вже за ці кошти вони проводять відновлювальні роботи, – говорить в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня. – У цьому процесі в нас є громади-лідери, які досить швидко й ефективно опрацьовують заявки від потерпілих. Це Іванівська, Новобілоуська та Киїнська територіальні громади, в яких вже розглянуто до 80% заяв. Також є громади, які мають дуже велику кількість неопрацьованих заяв, зокрема Чернігівська та Киселівська».

serkuyr

Минулого тижня набула чинності постанова Кабінету Міністрів, яка вносить зміни до порядку нарахування компенсацій по пошкодженому майну.

«Зросла сума граничних компенсацій. Якщо раніше вона становила 200 тисяч гривень, то, згідно з останніми правками, у приватній житловій забудові гранична сума буде становити 500 тисяч, а при відбудові квартири – 350 тисяч гривень. Відповідно, тим заявникам, по яких ще не було прийнято рішення, система автоматично надала статус «на доопрацювання». Відтак комісії органів місцевого самоврядування матимуть змогу переглянути чек-листи відповідно до нових правок у постанові».

З 1 серпня в Україні стартував і другий етап реалізації державної програми «єВідновлення», за яким власники знищеного житла можуть подати у застосунку «Дія» заяву на отримання компенсації для придбання нової квартири чи будинку. І в Чернігівській області вже почався прийом таких заяв. Як сказав Сергій Куреня, наразі компенсацію за повністю знищені об'єкти нерухомого майна можуть отримати одноосібні власники та ті, хто бажають отримати житловий сертифікат. Поки надійшло 216 заяв. Перший житловий сертифікат сформували в Михайло-Коцюбинській громаді, ще один з Кіптівської громади передали на затвердження.

vidbel

Відбудова багатоповерхівки на вул. 1-ї танкової бригади у Чернігові

 

«Триває другий етап державної програми «єВідновлення» щодо надання компенсацій громадянам, чия оселя була знищена через війну. Наразі реалізується його перша фаза – це для одноосібних власників і для тих громадян, які бажають отримати житловий сертифікат. Його можна буде використати для купівлі житла на первинному чи вторинному ринках. Грошові компенсації на відбудову українці отримають дещо пізніше, адже питання ще на доопрацюванні у профільному міністерстві, – говорить Сергій Куреня. – По знищеному майну в області створено 38 комісій. Саме по знищеному майну надійшло вже 216 заяв. І по одній вже сформовано сертифікат сформували в Михайло-Коцюбинській громаді. Другий завершують формувати у Кіптівській громаді».

Алгоритм дій у випадку пошкодженого житла такий:

1. Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно (через «Дію», ЦНАП чи нотаріуса).

2. Відкрити в одному з банків-партнерів програми «єВідновлення» картковий рахунок (онлайн – через застосунок банку, офлайн – безпосередньо у відділенні банку).

3. Подати заявку в Дії (максимальний розмір виплати за пошкоджене майно становить 350 тисяч гривень для відбудови квартири і 500 тисяч – для приватних будинків).

4. Дочекатися огляду майна місцевою комісією, яка складе відповідний акт та встановить суму компенсації (чек-лист).

Для отримання житлового сертифіката – такий же алгоритм, за винятком відкриття рахунку. На підставі рішення комісії система згенерує сертифікат, який можна буде використати впродовж п’яти років з моменту отримання.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)