|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:05 | 06.25.2024

Державна підтримка садів та ягідників, перспективи розвитку галузі

Про державну підтримку садів та ягідників, стан та перспективи розвитку галузі на Чернігівщині йшлося на прес-брифінгу в Чернігівській обласній державній адміністрації.

Про стан галузі садівництва та ягідництва Чернігівської області розповів директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Ткалич. Впродовж 30 років площі плодових і ягідних культур у сільськогосподарських підприємствах Чернігівської області скоротилися майже у 35 разів. Лише за останні 5 років площі плодоягідних насаджень помітно зросли, і на кінець 2018 року складали 3,7 тис. га. В загальнодержавному обсязі вирощування питома вага області складає близько 0,7%. Майже 90% валового збору плодів та ягід зосереджене в господарствах населення. Плодоягідні насадження зосереджені в сільськогосподарських підприємствах 10 районів, загальна площа багаторічних насаджень по яких на кінець 2018 року складала 888 га, в тому числі у плодоносному віці – 488 га. Не менш актуальне питання, озвучене Юрієм Ткаличем під час спілкування з журналістами, – реалізація бюджетної програми «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними».

Починаючи з 2017 року, Урядом було суттєво збільшено суму державної підтримки садівництва, а також оновлено процедуру розподілу коштів держпідтримки між професійними виробниками та передбачене фінансування галузі за напрямами відшкодування вартості садивного матеріалу та будівництва нових фруктосховищ. У 2017 році до Мінагрополітики на компенсацію вартості садивного матеріалу подало заявку лише 1 господарство, ТОВ «Аграрна компанія «Еко-Парк». У 2018 році – 2 господарства, ТОВ «Аграрна компанія «Еко Парк» та ФГ «Ніжин агроінвест». У 2019 році подали заявки та були включені 3 господарства області, які закладають молоді сади, це ТОВ «Чернігівський горіх», ТОВ «Аграрна компанія «Еко-Парк» та ФГ «Ніжин агроінвест».

Загалом за 2017-2018 роки було відшкодовано 5,6 млн. грн вартості садивного матеріалу. Крім того, про свої досягнення в галузі ягідництва та садівництва розповіли керівник фермерського господарства «Ніжин Агроінвест» Андрій Білий та заступник голови фермерського господарства «Напорівське» з технічних питань Сергій Холодний.

Схожі матеріали (за тегом)