|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:31 | 07.16.2024

Дегустаційний тур ніжинського огірка

У селі Крути, на дослідній станції «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України, відбувся дегустаційний тур, присвячений ніжинському огірку. Наукова установа є хранителем цього унікального сорту і навіть має запатентовані рецепти солінь, а ще вирощує пряно-ароматні трави, цибулю та помідори.

 Такий науково-просвітницький захід в установі вже традиційний, адже ніжинський місцевий огірок є об’єктом наукових досліджень установи від часу її заснування у 1974 році.

За словами наукового співробітника установи Олександра Позняка, учасників дегустаційного туру ознайомили з історією місцевого стародавнього сорту народної селекції, проведену роботу щодо збереження, реєстрації у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні, тобто офіційного його визнання на державному рівні. Розповіли і про сучасний стан насінництва, напрями науково-дослідної роботи з ніжинським сортотипом огірка в установі.

expo1

Огірки власної селекції

 

«Присутні мали змогу продегустувати свіжі, солоні та мариновані огірки власне сорту «ніжинський місцевий» та новітнього і перспективного сортименту огірка селекції ДС «Маяк» (гібридів Джекон F1, Сармат F1, Еней F1; сортів Ніжинський 23, Ніжинський дар, Дарунок осені, Оптиміст, Тріумф ніжинський; низки перспективних ліній ніжинського сортотипу)», – коментує перебіг дегустаційного туру науковець.

degus1

Дегустація

 

Важливим напрямом діяльності крутівських науковців є розроблення рецептів і способів соління плодів огірка, зокрема з використанням широкого асортименту пряно-смакових і ароматичних рослин. Станом на сьогодні дослідники отримали чотири патенти на оригінальні способи і рецептури соління з додаванням як пряної сировини малопоширених пряно-смакових культур власної селекції та дикорослих видів рослин.

ctbu1

Зразки цибулі різних сортів

 

У якості додаткової програми заходу представили сорти цибулевих, пряно-смакових, пряно-ароматичних та делікатесних рослин, створених в установі, а також відвідувачі мали змогу ознайомитися з робочою колекцією помідора. Як кажуть, не огірком єдиним!

buzun1

На захід завітав і голова громади Олег Бузун

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото Олександра Позняка

Схожі матеріали (за тегом)