|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:59 | 12.04.2023

Орієнтир - понад 4 млн тонн зернових

На Чернігівщині другий рік поспіль як посівна, так і жнива проходять у надскладних умовах. Втім, попри труднощі, пов’язані з війною, аграріям області цьогоріч вдалося засіяти 1,2 мільйона гектарів (з урахуванням озимих), що практично відповідає торішньому показнику (2021 рік – понад 1,3 млн га).

290723За словами директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олега Крапивного, з початку жнив (поточного року вони стартували 11 липня) зібрано вже 22% площ ранніх зернових, 40% – ріпаку. Загалом цьогоріч планується зібрати близько чотирьох мільйонів тонн зернових та зернобобових культур, понад мільйон – олійних та стільки ж – картоплі. Через війну зменшилися посіви зернової частки, відповідно й урожаю, натомість технічної – збільшилися. Це пов’язано, зокрема, з порушенням логістичних шляхів, що насамперед впливають на експорт продукції.
Агропромисловий комплекс може скористатися державною підтримкою. Як приклад – гранти за програмою «єРобота» (заявки подаються через портал «Дія»), зокрема на створення або розвиток переробних підприємств. Такою допомогою скористалися вже 11 підприємств області, отримавши кошти на загальну суму 50 мільйонів гривень. Ще два суб’єкти господарювання отримали близько 19 мільйонів гривень для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства. Можна за підтримки держави створювати або розвивати тепличне господарство (поки учасників програми з області немає) або ж власний бізнес (йдеться про мікрогранти). Щодо останнього: з початку дії такої ініціативи 16 заявок у сфері АПК отримали позитивне рішення, а це – 3,8 мільйона гривень.
Віднедавна уряд запустив три нові грантові програми для ветеранів. Тепер учасники та учасниці бойових дій, а також їхні дружини або чоловіки можуть подати заявку та отримати фінансування від держави на реалізацію власної ідеї чи масштабування вже наявної справи (від 250 тисяч до мільйона гривень). При отриманні грантів на суму 500 тисяч та мільйон держава фінансує 70% вартості проєкту, 30% – сам отримувач.
Актуальним залишається пільгове кредитування: програма «5-7-9%» (видано кредитів на 900 мільйонів гривень) та портфельні гарантії (на 800 мільйонів гривень).
В області триває розмінування територій. 18409 га сільгоспугідь потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами. Цьогоріч обстежено 1166,95 га, з них потребують розмінування – 941,58 га.

Схожі матеріали (за тегом)