|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:34 | 12.09.2023

Розмінування орних земель гальмує

Розмінування області та основну проблематику питання обговорили учасники засідання відповідної робочої групи під головуванням заступника начальника ОВА Дмитра Синенка.

mines23«Ми розуміємо, що Чернігівщина – аграрна область і розмінування сільськогосподарських земель є першочерговим. Така потреба по нашій області – 18 тис. га. Визначений основний пріоритет – 1367 га земель, частина з яких була затоплена. Наразі площі вже осушені і можна приступати до роботи», – зазначив Дмитро Синенко.
За процедурою, аграрії подають заявку, де вказують конкретні координати ділянки. Центр протимінної діяльності перевіряє правильність оформлення документів і закріплює заявку за оператором протимінної діяльності, який безпосередньо буде проводити обстеження та розмінування. До них відносяться міжнародні неурядові організації та ДСНС. Нині з 1367 га земель із пріоритетного списку обстежили 652 га, з них 605 га потребує розмінування, лишень 16 га – вже розміновано.
Учасники засідання розглянули можливість прискорення їх розмінування. Процес є довготривалим, оскільки здійснюється згідно з чітко встановленими нормами. Його тривалість залежить, зокрема, від засміченості землі, об’єктів, які на ній розташовані, та кількості операторів. На сьогодні саме питання недостатньої кількості фахівців з розмінування залишається проблемним.Також, з настанням літа, особливої актуальності набуває потреба в інформуванні мешканців щодо заходів протимінної безпеки. З цього приводу планується провести інформаційні заняття в дитячих таборах та в громадах області загалом.

Схожі матеріали (за тегом)