|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:24 | 07.19.2024

Показники ринку праці Чернігівщини

Через втрату значної кількості підприємств, пропозицій від роботодавців суттєво поменшало. Так, за чотири місяці поточного року служба зайнятості мала лише 2,2 тис. вакансій. Це на 35% менше аналогічного показника 2022 року.

rynpraciУ січні-квітні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 10,5 тис. безробітних громадян. Зокрема, 1,6 тис. осіб знайшли роботу, ще 1,4 тис. — залучені до громадських та суспільно корисних робіт. Крім того, близько сотні безробітних скеровано на професійне навчання, 131 особа для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці скористалася ваучером на навчання.
На початок травня в області налічувалось п’ять тисяч офіційних безробітних, яким служба зайнятості могла запропонувати 543 вакансії. Тобто, на кожне вільне робоче місце в області – черга з 9 осіб. Найбільш потрібними у роботодавців були водії, підсобні робітники, швачки, продавці, кухарі, електромонтери, трактористи-машиністи, охоронники тощо.
Сприяти розвитку економіки мають на меті програми фінансової підтримки, які наразі пропонує служба зайнятості роботодавцям. Зокрема, їм гарантовані компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій безробітних, внутрішньо переміщених осіб, безробітних на нові робочі місця.
Також за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» можна отримати мікрогрант на започаткування або розвиток бізнесу розміром від 50 до 250 тис. грн залежно від кількості створених робочих місць. Цього року переможцями за даною програмою стали 47 мешканців Чернігівщини. Відтак, в області будуть розширені п’ять швейних виробництв, запрацює куряча екоферма, фермерське господарство, відкриються нові заклади торгівлі, громадського харчування, дозвілля, сфери побутових та медичних послуг, автосервісу тощо. Буде створено більше сотні робочих місць. На це з держбюджету виділено майже 11 млн грн.
Нині здійснюється прийом заяв щодо надання грантів для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя, які мають можливість отримати до одного мільйона гривень. Подати заяву на отримання мікрогранту за будь-якою програмою урядового проєкту «єРобота» можна через портал Дія.

Схожі матеріали (за тегом)