|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:43 | 12.09.2023

Запрацював перший комплекс з виробництва біометану

У Чернігівській області агрокомпанія ввела в експлуатацію перший в Україні комплекс з виробництва біометану для подачі в газорозподільчі мережі. Відповідний модуль встановили та запустили на базі одного із шести біогазових заводів агрохолдингу.

biometanПідключено його до розподільчих мереж АТ "Чернігівгаз". Проєктна потужність виробництва становитиме близько трьох мільйонів кубометрів на рік. Для отримання біогазу (а потім вже і біометану) завод використовує відходи від власної сільськогосподарської діяльності, зокрема рослинні залишки, відходи харчових та комбікормових виробництв, гній ВРХ. Вихідні продукти збродження вже з біогазового заводу використовуються як органічні добрива, що вносяться на поля. Землі, починаючи з третього року такого підживлення, вже не потребують додаткового збагачення калієм, фосфором та мікроелементами. Різко зменшується і потреба в азотних добривах. Тобто створений замкнений цикл безвідходного виробництва.
Біометан — це доочищений біогаз. За словами фахівців, ні по кольору, ні по запаху він не відрізняється від природного. Його одразу можуть споживати домогосподарства та промисловість (наразі йдеться про півтори тисячі клієнтів). Реалізація першого в Україні такого проєкту наблизить енергонезалежність нашої держави. У другій половині 2023 року інвестори планують встановити ще один модуль з виробництва біометану такої ж потужності у Київській області.

Схожі матеріали (за тегом)