|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:46 | 07.19.2024

Юрист за 300 тисяч, генератори від одного ФОПа, дорогий торф та прямі договори: цікаві тендери у Плисках

Значна частина закупівель Плисківської сільської ради Ніжинського району є неконкурентними, а основними постачальниками є місцеві ФОПи.

Ціни на деякі товари викликають запитання, оскільки подібні поставки в сусідніх громадах обходились їм на порядок дешевше. Цікаво й те, що сільська рада оплачує виконання робіт власному комунальному підприємству, а для юридичного консультування уклала договір зі столичним юристом – цього року Плисківська громада заплатить за послуги київському адвокату 300 тисяч гривень. Скільки ще і на що саме підуть чи вже пішли гроші громади?

 

Юрист по 500 гривень за годину

 

1 лютого 2023 року Плисківська сільська рада уклала договір про надання послуг з юридичного консультування зі столичним адвокатом Касьяненком Артемом Миколайовичем. Сума договору склала 300 тисяч гривень. Згідно з договором, послуги розраховані на рік із правом пролонгації. Оплата послуг – щомісячна. Обумовлено, що кількість годин надання послуг не повинна перевищувати 600, а підставою для оплати є надання відповідних актів. Якщо поділити 300 тисяч гривень на максимальну кількість годин, обумовлених договором, то вартість однієї години роботи адвоката складає не менше 500 гривень.

perposl

Перелік послуг юриста за 300 тисяч гривень

finumov

Фінансові умови надання юридичних послуг

 

Генератори від одного ФОПа

 

2 грудня 2022 року сільська рада закупила два генератори потужністю 5,5 кВт та 2,8 кВт відповідно на загальну суму 96,9 тисячі гривень. Продав товар ФОП Чернігов Ірина Володимирівна.

Вже 20 грудня Плисківська сільська рада докуповує додатково ще два генератори потужністю 2,8 кВт за 66,9 тисячі гривень у того ж таки ФОПа.

18 січня 2023 у того ж ФОПа сільрада знову закуповує генератор, потужністю 5,5 кВт за 69 тисяч гривень.

Усі закупівлі відбуваються за прямими договорами поставок. Назви виробників генераторів не вказані, тому порівняти ціни проблематично.

 

Дорогий торфобрикет від фермера з Борзни

 

12 грудня 2022 року Плисківська сільська рада закупила торфобрикет. У цій закупівлі дивно все: і ціна, і постачальник. Продало паливо фермерське господарство «Виробничо-торгова фірма “Борзна-Агросервіс”» за ціною 85 тисяч гривень за 10 тонн. Відтак ціна однієї тонни торф’яного брикету склала 8,5 тисячі гривень. Зауважимо, що ціна однієї тонни торфобрикету на торфозаводах ДП «Чернігівторф» складає трохи менше трьох тисяч гривень. Для порівняння ціни візьмемо аналогічний тендер у сусідній громаді. 1 лютого 2023 року сусідня з Плисками Крутівська сільська рада уклала договір на постачання 21 тонни торфобрикету з ФОП Купрін Максим Володимирович за 99,9 тисячі гривень. Вартість однієї тонни палива з доставкою до місця призначення склала 4750 гривень. Різниця – в 1,8 раза, або 3750 гривень на одній тонні. В розрахунку на 10 тонн продукції ця різниця склала 37,5 тисяч гривень.

torbry8500

Торфобрикет по 8500 за тонну

 

Власником фермерського господарства, яке продало Плисківській сільській раді торфобрикет, є Лобода Григорій Іванович. Два роки тому підприємець опинився у центрі кримінального скандалу з вандалізмом на кладовищі в селі Ховми Комарівської громади – там його працівники під час розчистки (а як стверджують місцеві мешканці – лісозаготівлі) звалили хрести та поїздили технікою по могилах. Після розголосу поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «вандалізм», яке згодом закрила.

palbry

Паливні брикети по 7,5 тисячі за тонну

 

Ще один цікавий тендер (вірніше, закупівля) – з того ж таки розряду палива. Так, у жовтні 2022 року Плисківська сілська рада закупила у ФОП Ярмак Вадим Олександрович 13 тонн брикетів паливних із деревини (Nestro з тирси сосни) на суму 97,5 тисяч гривень, тобто по 7,5 тисяч гривень за одну тонну. ФОП зареєстрований у Борзні, а основним його КВЕД є лісопильне та стругальне виробництво. В мережі Інтернет можна знайти аналогічні брикети від виробника за ціною 2800 гривень за одну тонну без урахування доставки.

undog

Умови договору по соснових брикетах

vartbry

Вартість брикетів «Нестро» від виробника на сайті «Олбіз»

 

«Перспектива» на прокаті

 

Виявляється, що Плисківська сільська рада оплачує виконання робіт власному комунальному підприємству. Так, КП «Перспектива» регулярно отримує від сільради десятки тисяч гривень за надання транспортних послуг. Цікаво, що техніка для перевезення закуповувалась сільською радою.

19 січня 2023 року Плисківська сільська рада заплатила «Перспективі» 31 514,12 грн. Перевезення вантажів проводилося в селі Плиски.

06 лютого 2023 року було відрахування 22 919,36 грн. Перевезення вантажів проводилося в селі Плиски.

02 березня 2023 року «Перспективі» перерахували 15 757,06 грн за перевезення вантажів у селах Велика Загорівка, Плиски, Махнівка, Сиволож.

А вже 8 березня 2023 року для КП «Перспектива» у ФОП Плющ Марія Іванівна за 298 тисяч гривень купують фургон для перевезення з формулюванням «Спеціалізований фургон малотоннажний марки PEUGEOT або “еквівалент”, що був у використанні». Як бачимо, оборотні засоби для комунального підприємства закуповує сільська рада, але разом із тим вона ж платить КП гроші за надані послуги.

mavirko

Що це за перевезення, чому такий дорогий торф від фермера, навіщо в Плисках стільки генераторів і юрист за 300 тисяч гривень на рік і чому левова частка закупівель неконкурентна? Ми готові вислухати людину, яка очолює Плисківську громаду – її голову Марину Вірко.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)