|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:28 | 07.19.2024

Земля: реагування прокуратури

Землі промисловості повернуто у власність Михайло-Коцюбинської громади, а з підприємця на користь Носівської громади стягнули 233 тисячі гривень за безпідставне користування землею. Ділянки землі історико-культурного призначення вилучили у приватних осіб.

zemprok23Ухвалою Чернігівського районного суду Чернігівської області у зв'язку з добровільним усуненням порушень відповідачами закрито провадження у справі за позовом обласної прокуратури до приватних осіб про витребування земельної ділянки вартістю майже 2 млн. 900 тис. грн. Прокурором встановлено, що ділянку, сформовану за рахунок земель промисловості, протиправно передано у приватну власність за іншим цільовим призначенням за рішенням органу місцевого самоврядування поза межами його компетенції. У ході судового провадження відповідач, ураховуючи беззаперечні доводи прокурора, добровільно відмовився від права власності на земельну ділянку, внаслідок чого інтереси держави поновлено.


***


Прокурором забезпечено виконання рішення Господарського суду Чернігівської області, яким задоволено позов прокуратури до фізичної особи-підприємця про стягнення безпідставно збережених коштів у розмірі 233 тис. грн орендної плати за користування землями промисловості. Підставою для вжиття заходів реагування стало свідоме ігнорування відповідачем вимог земельного законодавства щодо необхідності укладання договору оренди. Оскільки підприємець не сплачував платежі за користування землею комунальної власності, це призвело до недоотримання коштів бюджетом Носівської громади. У ході судового розгляду, доводи прокурора визнано обґрунтованими, позов задоволено, а заборгованість сплачена відповідачем на користь міської ради.

 

***


Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу прокуратури на постанову апеляційного суду та залишив в силі рішення Господарського суду Чернігівської області, яким витребувано на користь держави з незаконного володіння приватних осіб 20 земельних ділянок загальною вартістю понад 15 млн. грн. Підставою для прокурорського реагування стала передача у приватну власність для ведення особистого селянського господарства земель, на яких розташована пам’ятка археології місцевого значення – поселення «Підкова» (Лук’янцов Бугор), V-II тис. до н.е., VІІ-ІІІ ст. до н.е. У результаті надання Головним управлінням Держгеокадастру в області земель історико-культурного призначення приватним особам, порушено виключне право держави на пам’ятки археології та земельні ділянки, на яких вони розташовані. Проаналізувавши доводи сторін, Верховний Суд визнав обґрунтованими аргументи прокурора, у результаті чого інтереси держави поновлено.

Схожі матеріали (за тегом)