|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:56 | 06.13.2024

Міст агропідприємство не цікавить?

На відміну від Батуринського мосту через Сейм, відновлення якого повністю профінансувала держава, міст через річку Остер, який фактично з’єднує села Крутівської громади і два колишніх райони, відновлювали толокою. Найбільшу суму оплатила сільська рада, а от найкрупніше агропідприємство громади проігнорувало відновлення важливого інфраструктурного об’єкту.

1amistseim

Таким був міст через Сейм на другий день російського вторгнення

 

Як ми раніше писали, міст через річку Остер у Крутах був зруйнований пів року тому внаслідок бойових дій. А відновили його нещодавно силами військовослужбовців Конотопського шляховідновлювального полку Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України. Причому відновили в найкоротші терміни й без грошей з держбюджету!

Спеціалісти, механізми та крани працювали безкоштовно, а от так звані розхідники довелось купувати. Основний тягар із залучення коштів на розхідні матеріали взяла на себе сільська рада, а організаційні питання вирішував голова громади Олег Бузун.

«Ми налагодили плідну співпрацю між сільською радою та двома серйозними фірмами – столичним заводом «Ковальська» та броварською фірмою з виробництва металоконструкцій «Елегант», – каже керівник громади. – Їм треба подякувати окремо, оскільки нам вірили на слово і все постачали оперативно, адже армія чекати не буде. Окрема вдячність ніжинській фірмі «Творець», яка надавала бетон та особисто її директору Віталію Кубраку».

У розрізі витрат на фінансування закупівлі матеріалів найбільшу проплату зробила саме Крутівська громада – 173 тисячі гривень. 50 тисяч гривень пожертвував від імені благодійного фонду народний депутат-мажоритарник Валерій Зуб. Долучилось до відновлення важливої транспортної артерії навіть фермерське господарство з Липового Рогу – населеного пункту, що не входить до складу громади. Так, фермерське господарство «Сутула» пожертвувало 18 тисяч гривень. Ще на 30 тисяч гривень було зроблено робіт з деревом та дошками. Всі витрати на себе взяв керівник фермерського господарства «Світанок» із села Печі Володимир Нога.

1amistkrut

Міст у Крутах після відновлення

 

Неприємною гірчинкою у благородній справі відновлення мосту через річку Остер стало ставлення основного агропідприємства громади – СТОВ «Дружба Нова», яке обробляє на цій території близько 10 тисяч гектарів. Так, обіцяні й насправді невеликі для такого господарства 157 тисяч гривень на оплату закупівлі бетону і досі не надійшли. Тож не варто забувати, чиї ваговози першими поїдуть на Ніжинські елеватори через важливий транспортний вузол.

До речі, відновлення мосту через річку Сейм поблизу Батурина обійшлося державі у понад 43 мільйони гривень. Тим громадам, благодійникам та підприємцям, які, не чекаючи допомоги, долучаються до відновлення важливих інфраструктурних об’єктів, треба дякувати окремо.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)