|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 13:40 | 12.09.2023

Мікрогранти для бізнесу

На створення або розвиток власного бізнесу можна отримання мікрогрант

На Чернігівщині станом на 15 серпня поточного року через портал «Дія» подано 213 заяв на отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу. По 8 з них прийнято позитивні рішення. В результаті в області буде створено більше 20 робочих місць.

160822Виконавцями цієї державної програми є Мінекономіки, Ощадбанк і Державна служба зайнятості. Нагадаємо, подати заяву на отримання мікрогранту разом з бізнес-планом щодо створення нового або розвитку діючого бізнесу можна на порталі Дія. АТ «Ощадбанк» проводить перевірку ділової репутації заявника. Отримавши позитивну оцінку, обласний центр зайнятості розглядає бізнес-план, після чого проводить із отримувачем онлайн-співбесіду. Рішення щодо надання коштів чи відхилення пропозицій ухвалює Державний центр зайнятості.
Основна умова отримання коштів – створення робочих місць. Саме від їхньої кількості залежить сума фінансової підтримки: у разі створення одного робочого місця – від 50 до 150 тис. грн., двох і більше робочих місць – до 250 тис. грн. Мікрогрант можна використати на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, орендну плату за нежитлове приміщення або лізинг обладнання (крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування).
Повернення коштів відбувається шляхом сплати податків і зборів, передусім за працевлаштованих осіб. У разі невиконання або неналежне виконання умов договору про надання мікрогранту заявник має повернути різницю або всю суму отриманих коштів.
Умови надання мікрогранту – за посиланням. Про найбільш поширені помилки при поданні документів читайте на сайті Державного центру зайнятості. Отримати консультацію щодо мікрогрантів можна за тел. (0462)44-90-29

Схожі матеріали (за тегом)