|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:06 | 12.07.2021

Мета реформи лісової галузі

У Чернігівській ОДА за ініціативи голови Держлісагентства України Юрія Болоховця відбулася нарада з проблем реформування лісової галузі України і лісогосподарських підприємств Чернігівського ОУЛМГ.

1boloxНа нараду були також запрошені голови Добрянської об’єднаної територіальної громади Світлана Бицько та Семенівської ОТГ Сергій Деденко та Остерський міський голова Леонід Мисливець, директори та голови профспілок державних лісогосподарських підприємств Чернігівського ОУЛМГ.
На цю нараду Чернігівське ОУЛМГ з ініціативи його начальника Сергія Аніщенка підготувало переконливу презентацію, яка ґрунтовно підтверджувала, у чому саме виграє лісова галузь після реформи і об’єднання лісогосподарських підприємств.
На нараді виступив голова Держлісагентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець, котрий наголосив, що процес реформування лісової галузі як на Чернігівщині, так і в усій Україні незворотний і пройти його треба з честю, з високою професійною гідністю.
– Виграють від реформи лісової галузі і територіальні громади, бо до їхніх бюджетів надходитиме більше податків. Адже вся деревина, яка продається на аукціонах, збільшить надходження до бюджетів усіх рівнів. І досить балакати про якусь там ліквідацію лісгоспів – ми об’єднуємо господарства, щоб подвоїти, потроїти їхні виробничі потужності і спроможність успішно вести лісогосподарювання на всіх напрямках на рівні європейських вимог, – відзначив голова Держлісагентства.
1lisymarДля прикладу Юрій Болоховець звернув увагу присутніх на успішну лісогосподарську діяльність Гомельського об’єднання «Гомельліс», де тамтешні лісівники господарюють на території в 150 тисяч гектарів. І господарюють успішно!
Далі Юрій Віталійович переконував, що всі спеціалісти будуть збережені, а роль лісництв і лісничих тільки посилиться, бо вони безпосередньо господарюють у лісі, а не в конторах. Що ж до приміщень офісів держлісгоспів, то територіальні громади зможуть розпорядитися ними на свій розсуд. Наприклад, здати в оренду будь-яким установам територіальної громади, або самим переїхати до цієї контори.
Стосовно обов’язкового збереження Добрянського лісгоспу, за який так нібито «бореться» Добрянська ОТГ, він зазначив, що за рівнем лісових ресурсів цей лісгосп п’ятий в Україні і чомусь аж п’ятдесятий за рівнем заробітної плати.
Голова обласної держадміністрації В’ячеслав Чаус зауважив, що необхідно, аби після проведення реформи лісової галузі збільшувалася лісистість регіону, і далі успішно наповнювалися обласний і місцеві бюджети, а в селах були збережені робочі місця. Від цього залежатиме соціальна сфера сіл, добробут їхніх жителів, впорядкованість доріг, діяльність освітніх і культосвітніх закладів, лікарень та фельдшерсько-акушерських пунктів.
На завершення наради начальник Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Аніщенко заявив, що управління готове підписати з головами всіх територіальних громад області меморандум про співпрацю і успішне вирішення усіх спірних питань.

Схожі матеріали (за тегом)