|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:52 | 02.25.2024

Відповідальність за незаконну вирубку лісів буде посилено

За інформацією Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, на території підвідомчих державних лісогосподарських підприємств у 2017 році зареєстровано 60 випадків незаконних рубок загальною масою 1165 кубометрів.

При цьому сума заподіяної лісу шкоди склала більше 6,7 мільйона гривень. Минулого року зафіксовано 51 несанкціоновану вирубку обсягом 748 кубометрів (сума шкоди — понад 3,7 мільйона гривень). Втім, жодну особу до кримінальної відповідальності не притягнуто. Адже для відкриття відповідного провадження необхідно, щоб завдана шкода лісу склала 1,92 мільйона гривень (а це близько 180-200 середніх дерев). Законом України від 25 квітня цього року № 2708-VІІІ вказану суму знижено до 20 неоподатковуваних мінімумів, тобто до 19,2 тисячі гривень (близько 19 дерев). Проте ці зміни у Кримінальному кодексі поки що не набули чинності.

Як протидіяти незаконним рубкам у лісах, говорили сьогодні на тематичній нараді в облдержадміністрації, яку провела заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова. Заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Єленич, поінформувавши присутніх про наявну ситуацію, запропонував до розгляду присутнім напрацьований план спільних дій з охорони лісів від незаконних рубок. Зокрема, відповідно до плану, райдержадміністрації мають створити робочі групи у складі представників Нацполіції, фіскальної служби, лісогосподарських підприємств, аби здійснювати контроль за використанням та охороною лісових ресурсів. Наголошувалося й на проведенні систематичних перевірок пилорам, інших деревообробних підприємств на предмет законності придбання деревини. Після затвердження план буде доведений до відома та виконання всім дотичним структурам.

— Незаконні рубки, що спостерігаються в лісах усіх форм власності, завдають шкоди як навколишньому природному середовищу, так і економіці області. Тому вкрай важливо об’єднувати зусилля для ефективної боротьби з «чорними» лісорубами, — підсумувала Наталія Романова.

 

Схожі матеріали (за тегом)