|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:04 | 02.25.2024

Під загрозою опалювальний сезон та ЖКГ обласного центру

 

Сумарно чернігівці заборгували за послуги ЖКГ 306 млн грн.

На ранковій нараді у муніципалітеті, як повідомила прес-служба міської ради, детально проаналізували динаміку заборгованості населення за послуги ЖКГ. 

 

Керівник КП "Деснянське" Віктор Пригара повідомив, що станом на 1 січня 2019 року заборгованість по підприємству становила 5,9 млн грн, протягом січня-лютого вона залишалась на такому ж рівні. А вже з березня почала зростати і досягла 8 млн грн. На підприємстві пов'язують зростання боргів із монетизацією субсидій. Cумарні борги населення за послуги всіх комунальних ЖЕКів досягли 40 млн грн. Одночасно населення заборгувало за тепло та гарячу воду: компанії "Облтеплокомуненерго" - 151 млн грн, "ТехНові" -  73 млн грн. (станом на 1 травня 2019 року).

 

Якщо додати борги населення перед ОСББ та приватними ЖЕКами, а також перед КП "АТП-2528" (5 млн грн), то сумарно чернігівці заборгували за послуги ЖКГ 306 млн грн. 

 

Такий рівень несплати є зарозою для вже наступного опалювального сезону. Адже якщо АТ "Облтеплокомуненерго" не розрахуєтья за газ із НАК "Натофгаз", то не отримає лімітів на газ, а значить опалення у жовтні можуть просто не включити. У свою чергу, "ТехНова" не матиме за що купити вугілля. Тим більше, що обидва ці підприємства не зможуть завершити всі ремонтні та профілактичні роботи на мережах, щоб якісно підготуватись до осінньо-зимового періоду. 

 

У свою чергу, борги перед ЖЕКами, ОСББ та комунальними підприємствами загрожують колапсом міського господарству: рано чи пізно підприємствам нічим буде платити зарплату, закупляти енергоносії та матеріали.

 

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко учергове звернувся до всіх чернігівців і попросив зрозуміти, до чого можуть призвести неплатежі у системі ЖКГ.

 

"Я би просив чернігівців: якщо ми ображаємся на ціни на газ, чи дії Президента чи Прем'єр-міністра, і ця образа відображається у несплаті за воду чи інші послуги ЖКГ, то ці посадовці не відчувають вашої несплати. А відображається вона у якості роботи системи ЖКГ по місту. Якщо не влаштовує ціна на газ - звертайтесь до Уряду, народних депутатів. Якщо ми не сплачуємо за послуги ЖКГ по місту, то це залишається чернігівською проблемою і нікого у Києві це не турбує", - наголосив Владислав Атрошенко.

Схожі матеріали (за тегом)