|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:50 | 02.25.2024

Споживачі у Чернігові заборгували за воду 30 млн гривень

Про це на ранковій нараді у міськраді 21 травня повідомив директор КП "Чернігівводоканал" Сергій Малявко.

Він поінформував, що заборгованість населення станом на 1 січня 2019 року за послуги становила більше 25 млн грн, а вже на 1 транвя 2019 року - 30 млн грн. Фактично, це 4-місячний зарплатний фонд підприємства. Примітно, що з цієї суми 8 мільйонів - це борги, яким більше трьох років. Також Сергій Малявко розповів про те, як на КП "Чернігівводоканал" працює із боржниками щодо погашення заборгованості. Підприємство публічно інформує населення про сусідів-боржників - чернігівці могли бачити такі оголошення біля під'їздів багатоповерхівок в останні місяці. Більш 30% із тих чернігівців, щодо яких надали інформацію на дошках оголошень, вже сплатили борги.

Найближчим часом розпочнеться смс-розсилка боржникам та нагадування телефоном. На підприємстві планують формувати загальну базу боржників. Очікується, що на рівні міста це буде додадткова можливість стимулювати людей вчасно і повністю платити за послуги ЖКГ. У планах і єдиний мобільний додаток щодо передачі показів лічильників для всіх абонентів КП "Чернігівводоканал". 

Щомісячний обсяг послуг підприємства - до 15 млн грн.

Сергій Малявко також навів парадоксальні приклади по боржниках та їх майновому стану: людина здає в оренду сім квартир, загальна заборгованість за послуги ЖКГ по цих помешканнях сягає 200 тисяч гривень. Деякі споживачі, які живуть у новобудовах і мають по 5-7 автомобілів, одночасно є отримувачами субсидій. 

Міський голова Владислав Атрошенко запропонував аналізувати законодавство європейських країн: що вони роблять із боржниками. Як варіант, на законодавчому рівні забезпечити технічні вимоги до будинків, які проектуються. Щоб у боржників могли навіть дистанційно відключати всі послуги, якщо заборгованість перевищує певну межу.

Схожі матеріали (за тегом)