|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:27 | 05.27.2024

Чернігівський автозавод випускатиме трамваї

Найближчим часом на Чернігівському автозаводі корпорації «Еталон» мають почати випускати трамваї. Підготовка до цього виробництва вже розпочата, залишилося дочекатися відповідних документів на трамваї.

KuptsovЧернігівський автозавод був створений у серпні 2003 року. За весь час своєї роботи тут розробили чимало тролейбусів, автобусів та вантажних автомобілів. Сьогодні вони орієнтуються лише на 12 моделей автотранспорту: міські, міжміські, шкільні та туристичні автобуси, а також тролейбуси. За місяць на підприємстві сходить з конвеєра 25 машин. Зараз на заводі в найближчих планах виготовлення електробусів і кузовів трамваїв. Про це підчас прес-конференції розповів генеральний директор ТОВ «Чернігівський автозавод» Валерій Купцов.

За його словами, виробництво трамваїв - дуже перспективний напрямок, оскільки більше тисячі кузовів цих машин в Україні відслужили свій термін експлуатації. І враховуючи той факт, що їх парк практично не оновлюється, компанія наважилась на власний проект.

Трамвай, який планує випускати Чернігівський автозавод, - їх власна, зовсім нова розробка з використанням нових матеріалів, яку розробив науково-дослідний інститут корпорації «Еталон». Єдине, що залишиться старим - це ходові візки. їх вартість дуже висока, тому завод їх не купуватиме, а робитиме капітальний ремонт.

 «Ми вже два роки говоримо про виробництво трамваїв на нашому підприємстві, - говорить Валерій Купцов. - Очікуємо, що через місяць-півтора з інституту на завод почне надходити документація на трамвай. Я впевнений, що цього року зможемо робити не тільки кузови тролейбусів, а й кузови трамваям. І сподіваємося скоро вам, адже дизайн трамвая вже затверджений».

Відтак, корпорація «Еталон» може стати третім виробником трамваїв в Україні. Нині, окрім них, трамвайні вагони виготовляють лише львівський «Електронтранс» і одеська «Татра-Юг».

 Марія ПУЧИНЕЦЬ "Чернігівщина"

Схожі матеріали (за тегом)