|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:56 | 05.27.2024

108 гідротехнічних споруд вартістю майже 40 млн грн повернуто державі

Верховним Судом визнано обгрунтованими вимоги прокурора щодо повернення у розпорядження держави 108 гідротехнічних споруд вартістю майже 40 млн грн

У межах реалізації представницьких повноважень регіональною прокуратурою виявлено факт незаконного використання приватним суб’єктом господарювання державного майна – 108 гідротехнічних споруд для здійснення промислового риборозведення.

Установлено, що у 2015 році між державним підприємством «Укрриба» та приватним підприємством укладено договір зберігання державного майна та додаткову угоду до нього, за якою зберігачу, тобто суб’єкту господарювання, надано право використання гідротехнічних споруд, що перебувають на балансі державного підприємства.

Оскаржуваний договір укладений з порушенням норм законодавства, зокрема Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та мав удаваний характер, оскільки фактично між сторонами виникли правовідносини з оренди державного майна.

Так, внаслідок дії зазначеного правочину доходи, отримані від використання у господарській діяльності гідротехнічних споруд, залишалися у приватного суб’єкта господарювання та не зверталися в дохід державного підприємства.

З метою поновлення прав держави на використання гідротехнічних споруд, прокуратурою області у травні 2018 року пред’явлено позов про визнання договору зберігання недійсним.

Дослідивши надані сторонами докази та пояснення по суті позову, місцевий суд визнав вимоги регіональної прокуратури обґрунтованими, та 03.10.2018 задовольнив позов у повному обсязі.

Наполягаючи на позиції правомірності використання державного майна за договором зберігання відповідачем оскаржено таке рішення спочатку до апеляційної, а потім і до касаційної інстанцій.

Крапку у спорі поставлено Верховним Судом, який ґрунтовно дослідивши доводи скарги відповідача та регіональної прокуратури у березні поточного року ухвалив остаточне рішення, констатувавши, що приватний суб’єкт господарювання не має законних підстав використовувати майно за договором зберігання, а відтак гідротехнічні споруди підлягають поверненню у розпорядження держави.

 

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Схожі матеріали (за тегом)