|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:02 | 07.24.2024

Пільги: готівкою чи ні?

З 1 жовтня починається монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Наразі паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі: готівковій чи безготівковій. Та яким чином отримувати кошти державної допомоги, відтепер одержувачі обиратимуть самостійно.

Пільги у готівковій формі призначатимуться усім охочим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення за місцем проживання.

«Ті громадяни, які мають право на пільгу і хочуть отримувати її живими грошима через відділення уповноваженого банку, повинні не пізніше 15 жовтня прийти в управління соціального захисту населення, де вони обслуговуються, і написати заяву про те, що хочуть отримувати пільги готівкою, – розповідає директор департаменту соціального захисту населення Олег Русін. – Для цього потрібно буде вказати, куди зараховувати ці кошти. Виплата пільги готівкою здійснюватиметься з початком опалювального періоду шляхом перерахування органами соціального захисту населення коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку або через АТ «Укрпошта». Тобто кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків і ті зможуть зняти їх з рахунку у будь-який час. Та хочу наголосити: ті громадяни, які отримають пільгу готівкою, повинні будуть самостійно кожного місяця у повному обсязі оплачувати комунальні послуги. У разі виникнення заборгованості понад місяць сумою понад 20 неоподатковуваних мінімумів (340 гривень), то таким людям надалі пільга призначатиметься лише в безготівковій формі. І гроші на руки такий громадянин більше не отримуватиме».

У безготівковій формі пільги призначатимуться в автоматичному режимі. Для цього АТ «Ощадбанк» вестиме персоніфікований облік пільговиків та коштів, що надходитимуть на їхні рахунки. Також банк здійснюватиме переказ коштів на рахунки надавачів комунальних послуг на підставі договорів, укладених між ними та банком.

«Якщо людина не хоче ходити до банку, то можна отримати пільги в безготівковій формі, – розповідає Олег Русін. – В такому разі кошти з управління соціального захисту населення будуть спрямовані у банки, а банк оплачуватиме вашу комуналку цими коштами. При цьому громадяни на мобільний телефон отримуватимуть від банку повідомлення про нараховану і сплачену суму, а також про залишок на рахунку у разі його наявності.

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)