|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:04 | 07.16.2024

Програма «теплих кредитів»: можливості для ОСББ

В Україні ще сто об'єднань співвласників багатоквартирних будинків залучили більше 30 мільйонів гривень «теплих кредитів» на енергоефективні заходи. ОСББ активно використовують можливості державної підтримки. Підтвердження цьому є затребуваність програми кредитування.

За даними Держенергоефективності, у 2019 році вже понад 1,6 тисячі ОСББ залучили майже 600 мільйонів гривень на енергоефективні заходи. Це перевищує показник за весь 2018 рік (1,6 тисячі ОСББ оформили кредити на 460 мільйонів гривень). Це свідчить ще й про збільшення обсягів фінансування утеплення одного багатоквартирного будинку.

Нагадаємо, отримання «теплих кредтів» дозволяє:

  • впроваджувати комплексну термомодернізацію будинку;
  • отримувати до 70% відшкодування із держбюджету, додаткову компенсацію річних або частину суми кредиту із місцевих бюджетів;
  • заощаджувати 50% і більше на комунальних рахунках;
  • підвищити вартість утеплених квартир у середньому на 30%.

Як уже повідомлялося раніше, за програмою «теплих кредитів» працюють Ощадбанк, ПриватБанк та Укргазбанк.

Усі охочі можуть отримати консультації щодо участі у державній програмі у спеціалістів Call-центру при Держенергоефективності. Контактні телефони: (044) 296-71-60, 292-32-57, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Додаткові компенсації за «теплими кредитами» можна одержати від місцевої влади. Інформація про це – на Інтерактивній карті місцевих програм співфінансування «теплих кредитів» на сайті Держенергоефективності. 

Нагадаємо, на Чернігівщині діє Програма стимулювання до запровадження енергоефективних заходів населення, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів області на 2018-2020 роки. На виконання заходів зазначеної Програми з обласного бюджету на 2019 рік виділено мільйон гривень. З початку цього року в області видано 568 кредитів на 36,7 мільйона гривень. З обласного бюджету відшкодовано 548,4 тисячі гривень.

У Чернігові діє Програма відшкодування кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження у житловому фонді міста на 2016-2019 роки. З метою відшкодування частини тіла по кредитах, одержаних ОСББ, у 2019 в міському бюджеті передбачено понад 2,5 мільйона гривень. На сьогодні відшкодування отримали 7 чернігівських ОСББ на суму 1,45 мільйона гривень.

За інформацією Держенергоефективності, Департаменту житлово-комунального господарства
та паливно-енергетичного комплексу Чернігівської облдержадміністрації

Схожі матеріали (за тегом)