|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 11:26 | 04.14.2024

Коли старі ферми відбудовуються – радіє все село

У селі Одинці, що на Козелеччині, на занедбаних, частково навіть розібраних і порослих чагарником фермах кипить робота.

Старожили ще добре пам’ятають колгосп «Авангард», адже колись саме тут розміщувалася його центральна садиба. Це було багатогалузеве господарство. Вирощували зернові культури, льон, картоплю. Добре розвивалося й м'ясо-молочне тваринництво. За високі показники в роботі 77 передовиків колгоспного виробництва нагороджено орденами й медалями. На базі цього колгоспу навіть працювала обласна школа передового досвіду інтенсивного ведення свинарства. Та вже багато років ці великі приміщення стоять пусткою. Місцеві жителі навіть не сподівалися, що хтось візьметься їх відродити.

«Раніше тут була потужна свиноферма, – показує старі будівлі завідувач виробництва ТОВ «Остерський м’ясопродукт» Анатолій Лемешко. – Ми викупили земельну ділянку, зробили проект з реконструкції і оформили відповідні документи на будівництво птахоферми. Наша компанія добре відома в районі. Офіс знаходиться в місті Остер. Розпочали свою діяльність з вересня 2008 року під назвою ТОВ «Остерфудс», а з січня 2014 року і донині успішно продовжує і розвиває свою роботу вже ТОВ «Остерський м`ясопродукт». Основна діяльність нашої компанії – переробка та виробництво м'ясних продуктів, а саме – м'ясо птиці механічної обвалки: курячий фарш, м'ясна обрізь та інші курячі продукти для виготовлення ковбасних виробів і напівфабрикатів».

oster2

 Складське приміщення вже майже готове

Нині у планах компанії запуск власної птахофабрики з вирощування, забою і розрубу курей-бройлерів, будівництво комбікормового заводу і навіть відкриття мережі магазинів курячої продукції. З перших хвилин знайомства одразу стає зрозуміло – перед нами сучасний зразок фермера. Молодий, амбітний, а найголовніше – Анатолія Анатолійовича в селі добре знають. Сам він уродженець села Кошани, що входить до Одинцівської сільської ради. Більше того, цей молодий чоловік вже встиг одну каденцію покерувати у селі.

«Працювати сільським головою непросто. Бюджет невеликий, а проблем, які треба вирішувати – багато. Пішов у бізнес, – посміхається мій співбесідник. – Тут теж не скажу, що легко. Аби щось зробити толкове, треба крутитися 24 на 7. Та коли ти бачиш результат своєї праці – неабияк радієш. Ще на зборах села ми з місцевими мешканцями домовилися, що наша птахофабрика і склади для зберігання і переробки продукції будуть зареєстровані на місці – в Одинцях. Податки йтимуть у сільський бюджет. Хоч наш головний власник у Києві. Ми гарантуємо і працевлаштування для місцевих мешканців, але точну кількість робочих місць ще називати зарано, бо поки що все на етапі будівництва. Нині провели електроенергію. Ось днями встановили трансформатор, бо тут все було розібрано-розкрадено. Плануємо цього року запустити цех із переробки птиці. У цьому приміщенні, що побудували, будуть склади з величезними холодильниками. Потихеньку реконструюємо й ферми. У пташниках вирощуватимемо курей. Вже закупили деяке обладнання для відгодівлі».

Oster3

 Будівництво триває

Анатолій Лемешко зізнається, що плани у них амбітні, але реалістичні. Каже, що у майбутньому тут працюватиме чималий колектив. А ще птаховиробники збираються вийти зі своїм товаром на експорт.

Місцева влада позитивно сприйняла плани інвесторів побудувати нове підприємство, адже це насамперед робочі місця і додаткове наповнення сільської казни.

«Хлопці завзяті і ми неодмінно віримо, що у них все вийде, – говорить одинцівський сільський голова Олександр Клепець. – Коли в селі щось будується – радіють всі, бо це свідчить про те, що населений пункт живе. Для нас великий плюс, що будуть робочі місця. Вже кількох людей взяли на роботу, а коли побудуються, то вакансій буде набагато більше. Ну і, звичайно, відрахування до сільського бюджету. Вони нам одразу пообіцяли, що реєструватимуть фірму на місці. Управляючого Анатолія Лемешка я добре знаю. Порядний, ініціативний, працелюб. Ми від себе бажаємо їм тільки успіху».

 Сніжана БОЖОК, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)