|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:54 | 04.14.2024

Хронічні фінансові «хвороби» медичної установи

Газета «Чернігівщина» у №28 від 11 липня 2019-го року вже писала про роздоріжжя фінансових проблем, на якому опинилася Бобровицька центральна районна лікарня.

Bobrlikarnya1

Бобровицька ЦРЛ

Ще тоді свій коментар нашому кореспонденту давав головний лікар установи Федір Тодоріко, який неабияк переймався ситуацією, яка склалася з лікарнею. А саме: недофінансування, невчасна виплата заробітної плати і як результат – звільнення лікарів, а особливо медсестер, яких і так критично не вистачає в установі. Минуло півтора місяці. Фінансове становище, на жаль, не покращилося. А от головний лікар, який пропрацював на посаді понад чверть століття, пішов на свій заслужений відпочинок. Чи то від складного становища у медзакладі, чи врешті-решт вирішив відпочити, не нам з вами судити.

Narada1

23 серпня у Бобровицькій міській раді вкотре зібралося на нараду керівництво району і громади, фінансових установ і райлікарні. Цього разу прибув і голова Новобасанської громади Володимир Левченко, якого минулого разу не дочекалися.

Питання номер один – неготовність лікарняної котельні до опалювального сезону, який вже не за горами. Як виявилося, потрібна термінова заміна лічильника із засобами дистанційної передачі даних.

– Ми розраховували, що підготовка котельні до опалювального сезону нам обійдеться у 150 тисяч гривень, які ми вже благополучно перерахували, а тепер дізнаємося, що треба 560 тисяч гривень на встановлення лічильника. І це питання треба вирішувати негайно. Бо доки зробимо проект, вирішимо всі бюрократичні питання – вже треба буде опалювати лікарню. Це та установа, що не чекатиме. Нова Басань може допомогти?, – звернувся до Володимира Левченка голова Бобровицької РДА Василь Кучерина.

– Я зараз нічого не можу пообіцяти. У нас своїх проблем вистачає.., – відповів Новобасанський голова.

Narada2

Така відповідь збурила учасників наради, адже кожен розуміє, що опалювальний сезон в медустанові має початися вчасно. Пологове відділення, стаціонар не можуть функціонувати без належного тепла.

Під час затяжної дискусії напрошувався один-єдиний висновок: додецентралізувалися! Коли проблеми треба вирішувати спільними зусиллями, з’являється якесь недолуге двовладдя. Нова Басань, яка так гаряче запевняла, що є спроможною громадою, тепер, коли треба негайно рятувати районну центральну лікарню, де лікуються люди з обох громад, намагається довести до відома присутніх низку власних проблем, куди, мовляв, теж дуже потрібні кошти…

Районна лікарня не може утримуватися лише на державну субвенцію. Її цьогоріч отримали лише 22,3 мільйона гривень, а на потреби медичної установи на нинішній рік закладено 43, 4 мільйона гривень.

Kovcheg

Бобровицька громада закликає спільно вирішувати питання районного значення

«Рішенням Бобровицької міської ради «Про міський бюджет на 2019-й рік» передбачено 5 мільйонів 648 тисяч гривень іншої субвенції на утримання КЛПЗ «Бобровицька центральна районна лікарня». Уточнений річний план станом на 9 серпня 2019 року становить 7 мільйонів 833 тисячі гривень. На одного жителя Бобровицької ОТГ припадає 303 гривні, – пояснює начальник фінансового управління Бобровицької міської ради Вікторія Грабова. – У серпні Бобровицька громада виділила 1 мільйон 309 тисяч гривень на лікарню – це погашення боргів за газ і технічне оснащення. Заклад має придбати 25 комп’ютерів. Така вимога Національної служби здоров’я України, з якою Бобровицька медустанова укладає договір. І вже до листопада має стати некомерційним комунальним лікувально-профілактичним закладом. У процесі виконання бюджету, за наявності коштів, нами постійно проводиться уточнення планових призначень. Простими словами, як тільки у нас з’являються кошти, вільні залишки – ми спрямовуємо їх на лікарню».

Під час засідання учасниками було пораховано, що Нова Басань у розрахунку на кількість тамтешніх мешканців має перерахувати 115 тисяч гривень лікарні на придбання і встановлення цього лічильника. Врешті-решт голова Новобасанської громади пообіцяв зробити все від нього залежне, аби віднайти ці кошти. Решта – вкотре за Бобровицькою громадою.

На жаль, на законодавчому рівні не прописано механізму взаємодії районної лікарні з громадою, тож доводиться практично щодня шукати відповіді на ті чи інші питання. Адже досі немає чіткого розуміння того, як має функціонувати медична галузь в ОТГ.

Сніжана БОЖОК, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)