|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:21 | 07.23.2024

єОселя - пільгова іпотека стала доступнішою

Програма єОселя існує з осені 2022. Спочатку вона була доступною для військовослужбовців, працівників в сфері безпеки, педагогів, медиків та науковців. Зараз, завдяки змінам в програмі, й інші українці зможуть отримати пільгову іпотеку від держави. Про це заявив Денис Шмигаль.

Які умови пільгової іпотеки?

 

Було проголошено, що за умовами оновленої програми пільгова ставка буде становити 7% річних на термін до 20 років. Перший внесок має бути від 20%. Для військових, правоохоронців, медиків науковців та педагогів пільгова іпотека під 3% річних залишається незмінною. 

 

Яким критеріям треба відповідати, щоб взяти участь у програмі?

 

Для того, аби взяти пільгову іпотеку від держави необхідно відповідати деяким з таких умов:

  • бути громадянином України
  • бути ветераном війни або членом родини, особою з інвалідністю внаслідок війни, сім'єю загиблих військовослужбовців
  • внутрішньо переміщеною особою
  • не мати власного житла або мати житло площею менше 52,5 кв. метра для сім'ї з однієї особи (одинока особа) та додатково 21 кв. метр – на кожного наступного члена сім'ї

Як подати заявку на оформити пільгової іпотеки?

 

Взяти участь в програмі єОселя можна через додаток Дія. Необхідно:

  1. вибрати в мобільному застосунку Дія послугу єОселя
  2. заповнити інформацію про склад сім'ї та дохід
  3. вказати інформацію про житло, яке планується придбати

Після подачі заявки банк перевірить документи та фінансову спроможність. 

 

Переваги оновленої програми єОселя 

 

Пільгова іпотека є хорошим варіантом для українців, які хочуть придбати власне житло, але не мають достатньо коштів. Завдяки низькій процентній ставці можна заощадити значну суму грошей на переплаті за кредитом. Надзвичайно актуальною пільгова іпотека є для військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб, яким необхідно облаштовуватися на новому місці. До речі всю цю інформацію та додаткові дані ви також можете знайти на трастовому українському порталі Minfin.com.ua.

Наразі пільгових іпотек було видано на суму більше 1 мільярда гривень, що говорить про надвисоку популярність програми єОселя. Вона є дуже перспективною та точно буде розвиватися в майбутньому. Зміни, що відбуваються вже зараз роблять пільгову іпотеку ще доступнішою для українців і допоможуть їм втілити свою мрію про власне житло.

Схожі матеріали (за тегом)