|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 1:54 | 05.26.2024

Як змінилась процедура перереєстрації авто в Україні

Перереєстрація транспортних засобів — найактуальніша послуга сервісних центрів МВС. Так, протягом 2022 року на Чернігівщині було перереєстровано більше ніж 30 тисяч транспортних засобів. Вона зокрема, надається тоді, коли авто переходить у власність від однієї людини до іншої, тобто, коли транспортний засіб продають або дарують.

IMG 6939Про те які зміни відбулись у реєстрації транспортних засобів в Україні за час дії воєнного стану і з чим вони пов’язані - інформує начальник ТСЦ МВС №7441 в м. Чернігові Юрій Лазука.

— Від 14 грудня минулого року набули чинності Постанови Кабінету Міністрів України №1019 та №1299, які виокремили дослідження транспортного засобу Експертною службою МВС із процедури реєстрації або перереєстрації транспортного засобу в сервісному центрі МВС.

«Раніше було так, що при купівлі авто люди зверталися до сервісного центру МВС, потім до Експертної служби МВС, потім знову до сервісного центру МВС. Зараз же продавець звертається спочатку до Експертної служби МВС, а потім продавець і покупець або їх представники звертаються разом до сервісного центру МВС. При цьому дослідження можна пройти в одному місті — яке зручне тільки продавцеві, а реєстраційні дії провести в іншому — яке зручне обом сторонам. Обслуговування в адміністратора сервісного центру МВС тепер триває значно менше часу», — пояснив начальник ТСЦ МВС №7441 в м. Чернігові Юрій Лазука.

Крім того, договір купівлі-продажу оформляється безпосередньо в сервісному центрі МВС. Після перереєстрації з продавця на покупця транспортного засобу новий власник отримує нове свідоцтво про реєстрацію авто уже на своє ім’я у той же день разом з новими номерними знаками.

— Обов’язковий технічний контроль і експертне дослідження — це одне і те ж?

— Технічний контроль є обов’язковим в Україні тільки для перевізників. Тобто, для фірм — юридичних осіб, які займаються перевезеннями: пасажирськими та вантажними. Тобто, коли автомобілі приносять власникам комерційну вигоду. І цього року такий обов’язковий техогляд ніхто не скасовував. Такі автовласники його проходили. Це про автопарки маршруток, про служби таксі, про логістичні компанії.

Але цей технічний контроль не є обов’язковим для громадян, які приватно використовують своє авто — для вас, для мене. Тобто, для більшості автовласників. Бо ми з вами не є перевізниками. І обов’язковий технічний контроль — це не дослідження Експертною службою МВС. Оскільки дослідження транспортного засобу проводять з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів.

 Так, протягом 2022 року сервісними центрами МВС в Чернігівській області, було виявлено 13 транспортних засобів, номера агрегатів, яких змінені або підроблені, 16 транспортних засобів з агрегатами, які перебувають у розшуку, встановлено 1 особу, що розшукується правоохоронними органами.

Сервісні центри МВС ще раз застерігають не користуватися допомогою сторонніх осіб, з боку яких є ризик бути ошуканим шахраями.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (0462) 94 -10 - 96 або на сторінці регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернігівській області у Фейсбук.  Відповіді на найпоширеніші запитання шукайте на сайті.

Схожі матеріали (за тегом)