|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:08 | 05.27.2024

В історичному музеї презентували двотомник «Чернігів у вогні»

Цього дня в обласному історичному музеї імені В. В. Тарновського була напрочуд тепла, зворушлива та хвилююча атмосфера. Адже саме на початку квітня 2022 року кацапська орда ганебно втекла з Придесення. Чернігівці – вже переможці, адже героїчно відстояли своє місто у лютій битві з нелюдами.

Чернігів у вогні обклjpgЧернігів у вогні 2 обкладинка

Тож у другу річницю повного краху російського наступу на місто-герой Чернігів в обласному історичному музеї презентували двотомник «Чернігів у вогні» (спільний проект газети «Чернігівщина» та ОК «Північ»), співавтори якого Сергій Дзюба, Марія Пучинець, Віталій Назаренко та Григорій Войток і консультанти – полковники ЗСУ Валентин Буряченко та Вадим Мисник об’єктивно, яскраво описали ці події, увічнивши безсмертні подвиги наших бійців, волонтерів, медиків, рятувальників та мешканців, які самовіддано допомагали ЗСУ.

l3kadz 2

Презентацію організувала старший науковий співробітник музею імені Василя Тарновського Людмила Трикашна.

mblak24

А відкрив цю імпрезу виконувач обов’язків директора музею Максим Блакитний, котрий високо оцінив таку важливу і талановиту роботу колективу газети «Чернігівщина» – двотомник «Чернігів у вогні».

ser24dz

Редактор обласної газети «Чернігівщина», відомий український поет, прозаїк, журналіст, перекладач Сергій Дзюба, який усю російську блокаду та шалені ворожі обстріли провів у рідному місті, цікаво розповів про роботу над книжками «Чернігів у вогні» і щиро подякував захисникам Чернігова та всім, хто зараз, у такі нелегкі часи, звитяжно працює на благо України, для нашої Перемоги, активно допомагаючи ЗСУ.

zal2405

Щирі овації пролунали у залі героям оборони Чернігова та героям книг, які завітали на цю пам’ятну зустріч.

24olflug

Чудово виступили підполковник поліції Олег Флюгерт, який захищав Чернігів, наші мужні лікарі обласної лікарні – завідувач хірургічного відділення Станіслав Коваленко та завідувач відділення торакальної хірургії Олег Лузан (котрі в надзвичайно складних умовах, під обстрілами ворогів, провели велику кількість успішних операцій і врятували багатьох важкопоранених бійців та жителів Чернігова).

24stakova

Станіслав Коваленко та Олег Лузан

24oluzan

Високо оцінили учасники презентації і діяльність генерального директора обласної лікарні Андрія Жиденка.

24esmagabys

Дуже тепло та трепетно відбулася зустріч із добровольцями Євгеном Смагою й Ігорем Бистревським – кожен із них втратив ногу на війні, однак ці відважні люди зовсім не шкодують про свій патріотичний вчинок. Обидва активно займаються спортом і мріють ще довго та щасливо жити у вільній, квітучій Україні.

24itachaban

Популярні співачки, лікарі, улюбленці Чернігова Інна і Тетяна Чабан прекрасно виконали пісні «Закінчиться війна» (слова Сергія Дзюби, музика Петра Лойтри), «Пісня про Чернігів» (слова Олени Терещенко, Сергія Дзюби, музика Петра Лойтри) та «Моїй Україні» (слова і музика Тетяни Чабан).

zal2404

Презентація завершилася, а тепер чекатимемо третю книжку «Чернігів у вогні», над якою зараз працюють газета «Чернігівщина та ОК «Північ».  

 

Микола Тищенко