|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:48 | 05.27.2024

Весна. Любов. Глібов

У Чернігові прекрасно вшанували видатного земляка Леоніда Глібова.

Учасники свята фото на згадку

Класик був би щиро задоволений, адже в нашій обласній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових вже десятки років поспіль традиційно відзначають день народження видатного українського поета, байкаря, журналіста, видавця, автора справді геніальної пісні «Стоїть гора високая» та славетного громадського діяча. Урочисто нагородили і цьогорічних лауреатів престижної премії імені Леоніда Глібова.

Зал 2

На це свято зібралося багато відомих людей, також у залі було немало й молодих облич.

Зал

Ведучі такого незабутнього дійства – очільник Літературної спілки «Чернігів» та журналу «Літературний Чернігів», голова журі премії імені Л. Глібова Михась Ткач і бібліотекар відділу краєзнавства бібліотеки імені Русових Олена Дорохова створили теплу атмосферу любові, гармонії та радості. Проникливо виступив і директор обласної наукової бібліотеки імені Русових Юрій Соболь.

Юрій Соболь

Сподобалася всім і книжкова виставка, де, зокрема, представлені справді унікальні, раритетні видання Леоніда Глібова та дослідження його життя і творчості. Дуже зворушливо прозвучали українські пісні у виконанні капели бандуристів Чернігівського музичного коледжу імені Левка Ревуцького.

Капела бандуристів

Михась Ткач

А далі Михась Ткач нагороджував лауреатів, наголосивши, що всі вони – безперечно, люди достойні, патріотичні й талановиті, справжня національна еліта України.

Лауреати

Приємно, що у номінації «Проза» відзначена талановита письменниця і журналістка Сніжана Божок, яка тривалий час пропрацювала в нашій газеті «Чернігівщина». Нині Сніжана мешкає в столиці та працює в газеті «Вечірній Київ», і її інтерв’ю з бійцями, котрі захищають незалежну Україну від клятої російської орди, викликають значний резонанс.

Книга Сніжани обкладинка Сніжана Божок

Сніжану Божок нагороджено за її чудову книгу «Замінована прогулянка розвідника». Це – дуже важлива книжка про захисників України, створена на високому публіцистичному рівні. Тож я взяв участь у яскравому літературно-мистецькому святі, виступив та урочисто привітав від колективу нашої газети «Чернігівщина» чарівну колегу Сніжану із заслуженою нагородою.

Сергій Дзюба та Сніжана Божок

Сергій Дзюба та Сніжана Божок

 

Також цього року лауреатами премії імені Леоніда Глібова стали поетеса Марія Шевченко, науковець, професорка Надія Кузьменко та гуморист Валерій Демченко.

Нагородження Марії Шевченко

Нагородження Марії Шевченко

Нагородження Надії Кузьменко

Нагородження Надії Кузьменко

Валерій Демченко

Валерій Демченко

 

Щиро вітаємо всіх лауреатів і зичимо нових творчих вершин!

 

Сергій ДЗЮБА,

редактор газети «Чернігівщина»,

лауреат премії імені Леоніда Глібова