|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:32 | 06.13.2024

Переможці Міжнародного конкурсу кіносценаріїв

Інтернет-часопис «Порт-Фоліо» (Канада) та Академія діячів літератури, мистецтв і комунікацій (Німеччина) оголосили переможців Міжнародного конкурсу кіносценаріїв, який проводився з 15 листопада 2019 року дотепер.

dzubaslysУ міжнародному журі цього конкурсу – письменники, перекладачі та літературознавці з Канади, Німеччини, США та України. 

Отже, переможцями стали: Володимир Лис, Ігор Білиць (порівну набрали найбільшу кількість балів), Лана Ра, Вікторія Колтунова, Олена Жигалкіна, Сергій Дзюба та Надія Тубальцева.

Щиро вітаємо всіх переможців Міжнародного конкурсу кіносценаріїв! Сподіваємося, що ця приємна подія сприятиме розвиткові українського кіно та виявленню нових талантів у цій сфері літературної творчості.

Коментуючи подію, відомий письменник і журналіст, редактор газети «Чернігівщина» Сергій Дзюба розповів, що вперше взяв участь у конкурсі кіносценаріїв – просто вирішив випробувати себе в новому амплуа. Наразі з цікавості підготував водночас 36 кіносценаріїв (три телесеріали – детективів, фантастики та інтимних стосунків) і сценарії кількох окремих кінострічок. А коли з’ясувалося, що кожен учасник представляє тільки один кіносценарій, зупинив вибір на «Ідеальному злочині», створеному за мотивами оповідання-бувальщини, надрукованого в газеті «Чернігівщина» та в своїй новій книжці «Справи детектива Самарцева. Ідеальний злочин. Пані кілер», яка побачила світ цього року в популярному чернівецькому видавництві «Букрек». 

«Не сподівався бути лауреатом, та, звісно, задоволений результатом, – зазначив Сергій Дзюба. – Тож щиро дякую організаторам конкурсу. Адже такі масштабні міжнародні мистецькі змагання потрібно активно проводити. Сподіваюся, конкурс відбуватиметься й надалі, бо це – справді дуже важливо для нашого українського кінематографу, який зараз успішно відроджується. І добре, що переможці – українці».  

    Михайло Блехман,

    український письменник, перекладач, головний редактор часопису 

    «Порт-Фоліо», лауреат міжнародних літературних премій,

    м. Монреаль, Канада

Кіносценарій "Ідеальний злочин"