|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:00 | 01.27.2023

Пацієнти Чернігівського онкоцентру отримали унікальний шанс на безкоштовне лікування

Хворі на рак, які лікуються в Чернігівському обласному медичному центрі онкології, отримали унікальну змогу пройти безкоштовне лікування дороговартісними, високоефективними таргетними препаратами та імунотерапевтичними засобами, які дають змогу вилікувати рак навіть на 4-й стадії і у декілька разів збільшують прогнозовану тривалість життя.

Це стало можливим після того, як Чернігівський медичний центр сучасної онкології став дійсним членом CEEGOG (Асоціації онкогінекологів Центральної та Східної Європи). Серед головних критеріїв відбору були і кількість та складність здійснених оперативних втручань протягом п’яти останніх років, кількість післяопераційних ускладнень, використання прогресивних методик лікування та їх доступність для пацієнтів. Чернігівський онкоцентр показав найвищі результати виконання складних операцій з лапароскопічним доступом і відзначений за високий рівень надання хіміотерапевтичного та променевого лікування.

Основна перевага цього членства в тому, що ця профільна організація здійснює забезпечення активної підтримки онкогінекологічних досліджень та сприяє медичному прогресу у профілактиці, діагностиці та лікуванні пацієнтів зі злоякісними пухлинами.

Так, нещодавно, завдяки довгим перемовинам та співпраці керівництва Чернігівського онкоцентру – Валерія Зуба та Григорія Бардакова – з зарубіжними партнерами, пацієнти Чернігівського медичного центру сучасної онкології мають можливість отримати високотехнологічне, інноваційне лікування з використанням таргетних препаратів, імунотерапії при раку різних локалізацій абсолютно безкоштовно.

«Участь у цій програмі беруть одразу декілька онкологічних центрів з різних країн, і ми серед них, – розповідає гінеколог-онколог Чернігівського медичного центру сучасної онкології Олександр Зуб. – Всього можна буде пролікувати 1000 пацієнтів, у яких вперше виявили рак яєчників, маткових труб, очеревини ІІІ та ІV стадій, а також пацієнти з раком тіла матки (ендометрію) ІІІ та ІV стадій. Ми вже пропонували деяким нашим пацієнтам, але люди мало обізнані з цією терапією, не вірять і не йдуть. Тим самим просто втрачають свій шанс, адже місця заповнюють пацієнти з інших країн».

Сьогодні статистика така, що у 70% пацієнток рак яєчників діагностують на пізній стадії, коли хвороба вже зайшла далеко й уразила інші органи та системи. Тому зазвичай лікування раку яєчників не обмежується хірургічним втручанням. Після операції пацієнтці призначається хіміотерапія. Останні дослідження показали, що приєднання до схеми лікування таргетних препаратів значно покращує результат. Потрапляючи в організм людини, таргетний препарат блокує активність деяких білків, і у такий спосіб перешкоджає утворенню нових кровоносних судин в пухлині. Судинна мережа регресує, а з нею регресує і сама пухлина – через брак поживних речовин, які до неї подавали судини. Терапія перешкоджає росту нових судин, отже, впливає на метастатичні вогнища, зменшує запалення навколо пухлини і таким чином покращує проникнення в клітини пухлини хіміотерапевтичних препаратів. Клінічні дослідження довели, що традиційна хіміотерапія у поєднанні з новими таргетними препаратами значно збільшує виживаність пацієнток з раком яєчників.

«Лікування таргетними препаратами сьогодні практикується у всьому світі, особливо у розвинених країнах. Таргетна терапія – один із найперспективніших напрямків в онкології. Дія цих препаратів спрямована не проти всього організму, а лише проти злоякісних клітин. При цьому здорові клітини залишаються неушкодженими, а у клітинах-мішенях припиняється злоякісний процес. На жаль, сьогодні ця терапія дорого вартісна, і лише одиниці з наших пацієнтів зможуть собі її дозволити, – розповідає Олександр Зуб. – Так, один курс коштує від трьох до десяти тисяч доларів, а таких курсів потрібно як мінімум 12. А взявши участь в цій програмі, наші пацієнти мали б змогу отримати якісне лікування абсолютно безкоштовно».

Але, незважаючи на таку унікальну нагоду і всі старання лікарів-онкологів, хворі не поспішають погоджуватися на участь у цій безкоштовній програмі лікування. Адже потрібно буде лікуватися за відповідною схемою. Хворий отримує не лише цю терапію, а комплексне лікування: класичне + новий препарат. І саме це, за словами лікарів, лякає людей і ті втрачають шанс.

«Дійсно, аби взяти участь у цій програмі, потрібно буде приймати хіміотерапію, таргетну терапію і плюс один імунотерапевтичий препарат, – пояснює Олександр Валерійович. – Саме цей імунотерапевтичний препарат і відлякує пацієнтів. І даремно. Адже в багатьох країнах вже давно лікують людей за такою схемою, чим значно знизили рівень смертності від раку. Більше того, саме таке лікування допомагає організму подолати рак на останніх стадіях. В Ізраїлі, до речі, онкохворі навпаки намагаються потрапити до таких програм лікування».

Сьогодні чернігівським онкологам вдалося домовитися про безкоштовне лікування для свої пацієнтів новітніми, найефективнішими методами лікування раку лише по чотирьох локалізаціях. Та зараз ведуться перемовини про можливість отримання такого лікування пацієнтами з раком шийки матки.

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)