|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:14 | 06.23.2024

"Швидкі" та важливе обладнання лікарням

Лікарні Чернігівської області від початку повномасштабного вторгнення вже отримали 26 автомобілів швидкої медичної допомоги та низку обладнання, потрібного для надання якісних медичних послуг.

103Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив під час візиту до лікарень області. Серед отриманого обладнання: ангіограф, 14 анестезіологічних апаратів, 9 апаратів вакуумної терапії ран, два електрохірургічні апарати, три рентгенівські апарати з С-аркою, 10 пересувних рентгенівських апаратів, 22 УЗД-апаратів, 100 ШВЛ-апаратів, 27 електрокардіографів, дві одиниці ендоскопічного обладнання, 9 капнографів, 10 кисневих станцій, комп’ютерний томограф, 257 моніторів пацієнта, 19 кисневих концентраторів, реабілітаційне та лабораторне обладнання.
«Повномасштабна війна, розв’язана росією, безумовно, створила наднавантаження на всю медичну систему України. Однак, в цих умовах пріоритетним для нас є не лише підтримати, а й зробити все можливе, аби система охорони здоров'я розвивалася та модернізувалася. Саме тому ми об’єднуємося та разом із органами місцевого самоврядування за допомогою коштів державного бюджету, проєктів Світового банку, Глобального фонду й коштів рахунку UNITED24 продовжуємо забезпечувати лікарні таким необхідним медобладнанням. Аби лікарні мали змогу оперативно долати виклики, спровоковані російською агресією та надавати допомогу пацієнтам», — зазначив Віктор Ляшко.
За словами міністра, попри ворожі обстріли російської армії, авіаудари, та непрості часи для регіону (особливо у перші місяці повномасштабної війни), медики лікарень продовжували надавати медичну допомогу пораненим й всім, хто її потребував, та показувати героїчний приклад незламності.
Віктор Ляшко також наголосив, що персональна відповідальність кожного власника лікарні – у покращенні матеріально-технічної бази закладу та створення належних умов для роботи медиків. Отримане обладнання має бути змонтоване та введене в експлуатацію у максимально короткі строки та працювати на користь людей. Адже від цього може залежати життя і здоров’я пацієнтів.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення до лікарень Чернігівщини вже доставлено й розподілено понад 900 одиниць медичного обладнання та майже 3 тис. одиниць медичних приладів. Найближчим часом планується поставка ще 159 одиниць обладнання та приладів.

Схожі матеріали (за тегом)