|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:18 | 07.23.2024

Впровадження європейських технологій у лікуванні онкохворих

Актуальні питання сучасної онкології розглянуто 13-14 вересня на міжнародній науково-практичній конференції «Впровадження європейських технологій у лікуванні онкохворих. Чернігівська модель», що відбулася у мальовничому куточку Чернігівщині – туристично-оздоровчому комплексі «Бреч».

Участь у конференції взяли не тільки провідні вітчизняні фахівці-онкологи, а і практикуючі лікарі та науковці із Іспанії, Швеції, Болгарії, Білорусі. Захід проходив за участі в.о. голови Чернігівської ОДА Наталії Романової та начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Петра Гармаша, народного депутата України, заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук, члена правління Асоціації онкологів України Валерія Зуба.

1onko2

Для проведення конференції Чернігівщину обрано не випадково, адже місцеві лікарі-онкологи досягли потужних результатів у діагностиці та лікуванні онкопатології різних стадій та локалізацій. Крім того, Чернігівський медичний центр сучасної онкології використовує унікальні технології променевої терапії на інстальованому лінійному прискорювачі, аналогів якому практично немає в Україні. Таким чином, чернігівським лікарям було чим поділитися зі своїми вітчизняними та зарубіжними колегами і, у свою чергу, ознайомитися із досвідом інших онкологів щодо лікування раку.

1onko

«Це була своєрідна зустріч професіоналів, яка багато чого корисного привнесла у професійну діяльність наших колег, – зазначив в.о. генерального директора Чернігівського медичного центру сучасної онкології, кандидат медичних наук Юрій Шень. – Ми навіть запланували поїздки наших фахівців на інші галузеві конференції для придбання новітнього досвіду та налагодження контактів. Конференція проходила дуже змістовно і в комфортній, дружній атмосфері».

1zub1shenНа конференції розглянуто багато питань, які стосуються ранньої діагностики, профілактики та лікування різних видів раку. Зокрема, йшлося про оптимізацію сучасних методів променевої терапії, можливості лінійного прискорювача, використання радіотерапії для різних онкопатологій тощо. Так д-р Мігель де Хуліан з Іспанії розповів про нові технології в медичній практиці, а медичний фізик зі шведського Лундського університету Софі Цеберг акцентувала увагу присутніх на можливостях оптичного сканування поверхні під час радіотерапії. А от чернігівські онкологи, за словами Юрія Шеня, презентували власну модель лікування онкопатологій. «Вона полягає у тісній співпраці медиків і громадськості по діагностиці та терапії раку. Адже не секрет, що онкологія – вартісна галузь і потребує чималих коштів. Ми розуміємо, що нині фінансові витрати лягають на плечі пацієнтів. Відтак представники влади і медичної спільноти добре розуміють цю проблему і намагаються привертати до неї неабияку увагу. За прикладами далеко йти не треба – такий дороговартісний проект, як встановлення лінійного прискорювача у Чернігові потребував не тільки коштів з боку держави, а і громади. Це і є та модель, яка повинна працювати у всій Україні», – наголосив Юрій Шень.

Розповідаючи про власне бачення розвитку онкологічної служби на Чернігівщині, Юрій Шень зазначив, що вектор її розвитку завданий Валерієм Зубом, ініціативи якого знаходять своє відображення у роботі колективу закладу. «До речі, незважаючи на теперішню зайнятість Валерія Зуба по роботі у Верховній раді, він продовжує опікуватися закладом, вирішуючи безліч нагальних питань, – продовжує Юрій Шень, – а це і ремонт радіологічного відділення, безперебійна робота лінійного прискорювача. У подальших планах – відкриття центру пересадки кісткового мозку, що не тільки підніме престиж центру, а і суттєво зменшить навантаження на пацієнта у фінансовому плані. Будемо вдосконалювати впровадження ендоскопії та малоінвазивних методів лікування онкопатології, лапароскопічних операцій, що даватимуть пацієнтові можливість якнайшвидше одужати та почати процес реабілітації. Загалом конференція дала змогу ознайомитися із сучасними тенденціями у галузі онкології, бути у курсі ефективних методів лікування раку. І приємно, що Чернігівський медичний центр сучасної онкології використовує ті ж самі методики, що і провідні клініки США, європейських країн, Ізраїлю тощо. Ми не пасемо задніх і маємо також багато напрацювань, які можуть бути корисними нашим колегам з України та зарубіжжя», – підсумував Юрій Шень.

У свою чергу народний депутат України Валерій Зуб наголосив, що він зі своїми колегами працюватиме над відновленням національної програми «Онкологія». «Цієї програми немає із 2016 року і вона була доволі ефективною. Сьогодні наше завдання – зробити цю програму і я нею буду опікуватися особисто, адже у Верховній раді я працюю головою підкомітету з питань онкології. Тому є сподівання, що найближчим часом ми її розглянемо в нас на комітеті з питань охорони здоров’я. З цього питання я вже говорив із Міністром охорони здоров’я України і вона розуміє актуальність та пріоритетність цієї проблеми. Це дуже важливо. Ми хочемо її назвати не програмою, а розробити цілу національну стратегію по боротьбі із онкологічними захворюваннями зі сталим баченням перспективи, як це діє у Франції та США. Загалом у нашому комітеті ми знаходимо порозуміння із колегами, незважаючи на те, що вони представляють різні фракції та професії. Відтак ми маємо багато пропозицій щодо покращення надання медичної спеціалізованої допомоги жителям України»,– наголосив Валерій Зуб.

Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

Схожі матеріали (за тегом)