|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:14 | 07.16.2024

Лікарі врятували відомого кінорежисера

Юрій Володимирович Стеблін – людина в кінематографічному світі відома. Адже працював у провідних кіностудіях СРСР з такими знаменитими кінорежисерами, як Андрон Михалков-Кончаловський (у великій кіноепопеї «Сибіріада»), Сергій Бондарчук (у проникливому фільмі «Степ»), Євген Матвєєв (у резонансній кінострічці «Доля»)… Він десятки років дружить із багатьма популярними кіноакторами, зокрема був у чудових стосунках із геніальним Іннокентієм Смоктуновським.

1steblinТакож, як режисер-постановник, Стеблін зняв цікаві фільми для дітей «Побачення» і «Народжений поза законом», які відзначені нагородами. Тож справедливо вважається провідним режисером українського дитячого кіно. До речі, в одній його кінострічці блискуче зіграв Смоктуновський, а в іншій – легендарний актор та друг майстерно озвучив дикторський текст. І саме на честь Смоктуновського Юрій Володимирович назвав свою п’яту дитину, сина, Іннокентієм. Взагалі ж, рідних дітей у нього – вісім. Ось такий цікавий і невтомний добродій!

Вже чотирнадцять років Юрій Стеблін мешкає в Чернігові, й буквально обожнює його. Нині кінорежисер – на заслуженому відпочинку. Однак він не звик сидіти, склавши руки, постійно у справах: активно популяризує кіно та мультиплікацію, проводить благодійні акції і гарні кінопокази, – у дитсадках, школах, дитячих таборах, серед жителів Придесення, в Україні і за кордоном. Пропагує високодуховне, культурне, патріотичне виховання дітей. Загалом провів понад 5 тисяч таких зустрічей. А зараз пише книжки для малечі. Одне слово – справжній подвижник!

За все своє життя Юрій Стеблін, якого знають сотні тисяч дітей, не мав проблем зі здоров’ям. Навіть коли замолоду служив механіком-водієм танка у військовій частині «Десна», і напередодні Нового року захворіла на грип водночас ціла дивізія – аж 1200 курсантів, то Юрій єдиний з усіх уникнув підступної недуги…

Минуло багато років, і ось, уже в рідному Чернігові – таке несподіване, буквально на рівному місці, падіння на щебінь з мотоцикла… Нижня частина правої ноги потрапила під важку техніку, а права рука – на каміння. Попри тяжкий стан, після аварії доїхав додому, та все ж довелося викликати швидку допомогу. І лікар Тетяна Горбач професійно встановила попередній діагноз. Однак Юрій Володимирович, незважаючи на нестерпний біль, усе-таки поїхав на заплановану зустріч із дітьми – до оздоровчого табору «Зміна», у Седневі Чернігівського району, де режисер провів чудову благодійну акцію з показом широкоформатного мультфільму для духовного та екологічного виховання малечі. Діти були просто у захваті від такого казкового дива! Адже багато з них побачили мультфільм зі стереозвуком, на великому екрані, вперше в своєму житті.

А вже наступного дня Юрій Стеблін, завдяки піклуванню друга і кума – Миколи Марченка, дістався нарешті до Чернігівської районної поліклініки. Травматолог Євген Моргунов був у відрядженні – в Італії, та його замінював молодий спеціаліст Іван Джичка, котрий виявив після рентгену два закритих переломи ноги. Потрібна негайна операція! Але за які кошти?

Юрій Володимирович, на жаль, пережив три пожежі та стихійні лиха, залишившись, по суті, безхатченком, хоч добрі сусіди завжди допомагали, хто чим міг. Цього року він узявся самотужки чистити від бруду русло річки Білоус, яка навесні затоплює хати. Робота була небезпечна! Декілька разів Стеблін був травмований та тонув у крижаній воді, однак вижив… Така вже небайдужа людина!

Втім, чуйні медики потерпілому в аварії допомогли. Два місяці хворому довелося провести у ліжку. І поруч майже завжди знаходився його кум Микола та друзі. Юрій Володимирович за цей час закінчив упорядковувати свою ілюстровану книгу-альбом у віршах для дітей України, яку він писав майже 30 років (за мотивами казки Г. Х. Андерсена «Гидке каченя»). Макет уже розглянутий в інституті модернізації при Міністерстві освіти і науки України.

Тож перша дуже красива книга наразі виходить під назвою «Дивне каченя» (до речі, вона безкоштовно поповнить полиці багатьох бібліотек, дитячі будинки нашої Чернігівщини та всієї України). А дві наступні книжки – «Повернення Дивного Каченяти» та «Білий Лебідь» – уже також схвалені Міністерством освіти та науки України.

Юрій Стеблін низько кланяється усім добрим людям, хто підтримав його у цей важкий для нього час (він одужує, днями завітав до редакції нашої газети).

«Доброта, людяність, благородство і небайдужість – це саме ті риси, котрі об’єднують усіх нас, на яких і тримається світ, – переконаний відомий кінорежисер. – І чудово, що зараз, незважаючи на всі негаразди, в Україні є багато прекрасних людей, котрі так самовіддано трудяться на благо рідної держави та своїх співвітчизників і повсякчас допомагають тим, хто потрапив у скруту. Щиро дякую обласній газеті «Чернігівщина: новини і оголошення», яка постійно пропагує добро, подвижництво та шляхетність і наполегливо бореться з несправедливістю».

Спасибі, Юрію Володимировичу, за такі добрі слова. Зичимо і Вам, й усім Вашим дітям здоров’я, любові та наснаги!

 Сергій ДЗЮБА

Схожі матеріали (за тегом)