|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:56 | 07.23.2024

Про що йшлося на Раді громад

Головні теми роботи Ради територіальних громад області - ветеранська політика, цифровізація Чернігівщини та передача самозаліснених земель.

У п’ятницю відбулося чергове засіданняРади територіальних громад Чернігівської області, яке провели голова обласної ради Олена Дмитренко спільно з начальником ОВА В’ячеславом Чаусом. До роботи консультативно-дорадчого органу цього разу окрім першого заступника голови обласної ради Ніни Лемеш, начальників Чернігівської міської та районних військових адміністрацій, голів місцевих рад Чернігівщини, заступників начальника ОВА та керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації долучився і заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько.

5675676575634566346
Звертаючись до присутніх на заході, Олена Дмитренко відзначила важливість роботи Міністерства у справах ветеранів України та акцентувала увагу на тому, що місцева влада теж має підставити своє плече і всіляко сприяти підтримці захисників України та їх родин.
— Від того, як ми приймемо ветеранів і допоможемо людям, які захищали нас на війні, знайти себе в нових умовах, буде багато в чому залежати, наскільки успішно вони зможуть адаптуватися в суспільстві, – підкреслила голова обласної ради.
Як зазначалося, наразі в області статус особи з інвалідністю внаслідок війни із числа учасників АТО/ООС та учасників заходів, необхідних для забезпечення оборони України, встановлено 1 351 людині, учасника війни – 22-м, членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС та учасників заходів, необхідних для забезпечення оборони України – 2 915 особам. Протягом 2023 року для отримання послуг із професійного навчання або перепідготовка чи підвищення кваліфікації ветеранів війни, Захисників і Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України звернулося 212 осіб, 95 з яких пройшли навчання, на що з державного бюджету було спрямовано 0,8 млн гривень.
Не менш актуальним питанням є забезпечення житлом. З цією метою області реалізуються відповідні державні програми, завдяки яким у минулому році грошову компенсацію за належні для отримання житлові приміщення призначено 83 родинам, на що з державного бюджету спрямовані кошти в сумі 80,3 млн грн, які спрямовано на спецрахунки 37 особам. У 2024 році зазначену компенсацію вже призначено 68 особам.
Разом із тим, на Чернігівщині діє Програма соціальної підтримки Захисників і Захисниць України, членів їх сімей та осіб, які постраждали від військової агресії російської федерації на території Чернігівської області, на 2024 – 2026 роки. Вона передбачає надання щомісячної матеріальної допомоги членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та загиблих (зниклих безвісти) військовослужбовців в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку. У межах програм також відбувається виплата одноразової матеріальної допомоги дітям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України до Дня захисту дітей. На зазначені виплати з обласного бюджету у 2024 році планують спрямувати 18,4 млн гривень.
Ключовим питанням є розбудова в області центру комплексної реабілітації населення та лікування ветеранів, концепція розвитку якого вже розроблена. Планується, що він забезпечить надання професійної реабілітаційної допомоги всьому населенню області, а також тут будуть відкриті нові медичні сервіси для ветеранів війни.
Також в області діє Програма відшкодування витрат з поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції гідності та осіб з інвалідністю внаслідок війни, у Чернігівській області на 2021 – 2025 роки. Упродовж січня – квітня 2024 року в області відшкодовано витрат з поховання 37 осіб із числа померлих (загиблих) учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни на суму 0,1 млн гривень.
Разом із тим, на Чернігівщині діє КУ «Чернігівський обласний центр ветеранів війни» Чернігівської обласної ради, що надає послуги з психологічної підтримки та відновлення здоров’я ветеранам війни, членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України. з початку року до комунальної установи вже звернулися 347 осіб, яким надано 2 993 послуг із психологічної, соціальної та фізичної реабілітації.
Також у Центрі працює телефонна лінія підтримки і консультування ветеранів війни, членів їх сімей та сімей загиблих воїнів (073 005 07 50), впроваджується пілотний проєкт «Відновлення» для забезпечення повноцінного та здорового життя для ветеранів, їх родин та членів сімей загиблих воїнів, сприяння їхньому психосоціальному відновленню та інтеграції в суспільство.Крім того, Центром проводяться заходи для дітей ветеранів війни, зокрема, різні майстер – класи, заняття з арттерапії, екскурсії, відвідування театру, групи підтримки матерів загиблих воїнів тощо.
На базі ЦНАПів області за принципом єдиного вікна впроваджується проєкт «Адмінсервіс «Ветеран», який спрямований на спрощення механізмів надання адміністративних послуг ветеранам війни, членам їхніх сімей, родинам загиблих військовослужбовців, а також налагодження співпраці з виконавчими органами влади для забезпечення та узагальнення зворотного зв’язку щодо вирішення порушених питань.
Під час Ради територіальних громад відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством у справах ветеранів України, Чернігівською обласною військовою адміністрацією та Чернігівською обласною радою. Цей тристоронній документ покликаний сприяти взаємодії та координації діяльності підписантів для реалізації прав і соціальних гарантій для ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, задоволення їх суспільних інтересів шляхом впровадження проєкту “Я – ветеран” за принципом єдиного вікна на базі центрів надання адміністративних послуг в межах Чернігівської області.
В контексті цифрового розвитку та цифрових трансформацій Чернігівської області, враховуючи збройну агресію рф та географічне розташування регіону, за словами заступника голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Сергій Зенченка, пріоритетними питаннями є доступ до високошвидкісного інтернету для населення та органів управління, надання електронних та адміністративних послуг людям, кібербезпека та інформаційна гігієна.
Водночас ключовими проблемами, які вимагають постійного контролю та оперативного вирішення, є постійні обстріли в прикордонних громадах, що призводять до руйнування адміністративних будівель, інфраструктури інтернет мереж та станцій мобільного зв'язку; відсутність інституційної спроможності в більшості громад; низький рівень розвитку інформаційно-комунікаційної інфраструктури.
До співпраці в частині передачі самозаліснених земель до ДП «Ліси України» задля збереження, належного утримання та раціонального використання природних ресурсів закликав присутніх на засіданні очільників місцевих ради начальник відділу лісового господарства ДП «Ліси України» Володимир Касюхнич. За його словами, у разі передачі самозалісених ділянок у державний лісовий фонд громади можуть уникнути додаткових видатків за реєстрацію речових прав, лісовпорядкування, постійні витрати н охорону, захист та догляд за лісом. Натомість вони зможуть вільно користуватися лісом, і при цьому отримувати додаткові податки до місцевих бюджетів.

Схожі матеріали (за тегом)