|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:39 | 07.23.2024

Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні Мартін Єгер приїздив у Бобровицю подивитися на результати допомоги опорній лікарні

У попередніх публікаціях ми розповідали про надання місцевій лікарні великої гуманітарної допомоги з Німеччини медичним обладнанням, засобами гігієни та ліками.

DSC01306 1

Зустріли посла по-українськи

 

Посла ж зацікавив серйозний об’єкт, споруджений за фінансової підтримки його країни, – котельня на твердому паливі, яка здатна обігріти взимку все велике приміщення опорного головного лікувального закладу громади, що колись називався районною лікарнею. До цього року воно опалювалося від газової котельні, що дорого й ненадійно. Вчасно споруджена нова котельня при допомозі німецьких благодійників дала право генеральному директору Костянтину П’ятковському твердо заявити, що лікарня готова до зими.

DSC01311 1

Фото на пам’ять

 

Тож і дорогих гостей з Німеччини зустрічали урочисто і з почестями, як це заведено в Україні. Посол Мартін Єгер українською мовою подякував за таку теплу й щиру зустріч. Кількома фразами по-німецьки звернулися до нього й працівники культури Бобровиці.

DSC01287 1

У котельні

DSC01322 1

Оглядаючи нову сучасну котельню, посол запитав керівника лікарні, як вони вийшли на німецьку організацію, яка надала допомогу. Костянтин Олександрович відповів, що лікарня при підтримці міської ради розробила проект по утепленню приміщення, який передбачав заміну даху та інших конструкцій і, звісно, спорудження твердопаливної котельні, щоб не залежати від дорогого російського газу. Стосовно цієї серйозної споруди медики надіслали листи до багатьох благодійних організацій. З Німеччини одержали благодійність медичним обладнанням, а потім і фінансування спорудження котельні. Монтаж її виконали за два місяці, а разом з виготовленням проекту впоралися за п’ять місяців.

Посол Мартін Єгер сказав, що це найкращий випадок, коли в громаді міська рада й медична установа так спільно працюють над такими проектами і оперативно втілюють їх у життя. На зустрічі з послом були присутні перший заступник міського голови Володимир Данішевський і заступниця голови Юлія Петренко, вони й почули від високого гостя схвалення такої співпраці в громаді.

DSC01330 1

Оглянули приміщення лікарні

 

Зрадів такій високій оцінці посла і генеральний директор лікарні Костянтин П’ятковський, і він, видно, вдало скористався цим моментом, заявивши, що в них є ще три необхідні проекти, для реалізації яких потрібна благодійна допомога. Послу й це сподобалося, тож він сказав, що ще приїде в Бобровицю.

На зустрічі з Мартіном Єгером була присутня начальниця департаменту економічного розвитку Чернігівської ОВА Олександра Хомик. Вона теж дала високу оцінку такій співпраці керівництва Бобровицької громади і опорної лікарні. А ще похвалилася послу, що котли для твердопаливної котельні виготовлені на чернігівському підприємстві, що теж було схвалено високим гостем.

Поцікавився він і питанням електропостачання. Господар медичного закладу розповів, що вони вчасно придбали відповідні генератори, є також сонячні батареї. Тож при аварійному відключенні централізованого електропостачання лікарня не залишиться без освітлення, і котельня працюватиме безперебійно.

DSC01340 1

Домовилися про подальшу допомогу

 

Оглянув посол і саму лікарню. Звісно, не євростандарт, але побачив усе необхідне для надання хворим відповідної медичної допомоги, зокрема і складних операцій. Цю допомогу надає і сам генеральний директор, висококваліфікований хірург. Побачили гості в ньому й дбайливого господаря, який у такий складний час організовує роботу лікарні на такому рівні, що й німецьким гостям не соромно показати. І вони серйозно пообіцяли, що й далі допомагатимуть таким фахівцям з медицини.

Як заявив посол на завершення візиту, саме в Бобровиці він побачив, як ефективно використовується їхня допомога, і як багато треба її надати, щоб навіть у невеликих населених пунктах, у лікарнях районного рівня можна чути вчасно зроблене: ми готові до зими, хоч на календарі ще тільки початок літа.

 

Григорій ВОЙТОК

Схожі матеріали (за тегом)