|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:33 | 07.23.2024

Володимир Зеленський вручає житловий сертифікат Леоніду Ході Володимир Зеленський вручає житловий сертифікат Леоніду Ході

Квартири героям

Напередодні Дня Збройних Сил України Президент Володимир Зеленський вручив перші сертифікати на отримання квартир українським захисникам, яким присвоєно звання Героя України, та членам сімей загиблих Героїв. Серед них і герої з Чернігівщини: комбриг 1-і танкової Леонід Хода, ічнянець Дмитро Башкінцев та матір героя Олександра Мацієвського.Церемонія відбулася в Маріїнському палаці в Києві.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України.

Так, за ініціативою Глави держави всім українським воїнам рядового та офіцерського складу, які з початку повномасштабної російської агресії отримали звання Героя України, та членам родин тих, хто удостоєний цього звання посмертно, буде надано житло від держави.

Минулого тижня сертифікати на квартири отримали 12 Героїв України та дев’ять родин полеглих кавалерів ордена «Золота Зірка».

Житло від держави отримав і командир 1-ї окремої танкової Сіверської бригади полковник Леонід Хода, який керував оборонними діями на підступах до Чернігова у лютому-березні 2022 року, за що і отримав звання Героя України. Наразі командир разом з своїми підлеглими боронять країну на Сході.

Сертифікат на житло з рук Президента отримала й матір снайпера зенітно-артилерійського взводу роти вогневої підтримки солдата Олександра Мацієвського, якого розстріляли російські окупанти після відмови зняти шеврон ЗСУ і слів: «Слава Україні!».

Також сертифікат на нове житло отримав і начальник сектора Центру СБУ Дмитро Башкінцев. Завдяки діям військовослужбовця вдалося запобігти прориву бронетехніки та проходу ДРГ противника на територію України. Разом із групою виконував бойові завдання на Луганщині та Донеччині. Здійснив евакуацію пораненого з-під перехресного вогню противника.

436778745377

Житло для родини Дмитра Башкінцева

 

«Ці імена будуть назавжди вписані в історію нашої незалежності, нашої держави. Ці імена вивчатимуть у школах і знатимуть наші діти й онуки, про цих людей буде написано не одну книгу й знято не один фільм. Я щиро вірю, що одного дня про ці подвиги знатимуть усі. Це буде в мирній Україні, Україні, яка перемогла. Яка переможе завдяки вам, разом із вами. Слава нашим Героям! Слава Україні!», – наголосив Володимир Зеленський.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)