|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 22:19 | 06.12.2024

В облраді нагородили волонтерів

Напередодні Міжнародного дня волонтера, який щорічно відзначають 5 грудня, представники волонтерських організацій Чернігівщини за свою активну волонтерську діяльність, допомогу воїнам ЗСУ та усім, хто постраждав від російської агресії, отримали відзнаки та медалі «За оборону Чернігова» від міської ради, обласної ради та обласної військової адміністрації.

73082856743176 nВолонтер у перекладі з англійської мови означає «добровільний помічник». Це люди, які безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках для літніх людей і на війні. Це не робота, а справжнє покликання.

А в умовах воєнного часу поняття «волонтер» для України набуло надзвичайно важливого значення, адже це – тисячі людей, які забезпечують надійний тил нашій армії та підтримку вимушеним переселенцям. Немає такого мірила, яким би можна було оцінити внесок волонтерів у спільну боротьбу проти ворога.

Саме ці люди шукають по всьому світу спорядження, бронежилети, дрони та тепловізори для захисників, плетуть маскувальні сітки, готують тонни смачнючої їжі та відвозять її на передову, знаходять потрібні ліки, здають кров пораненим… І це лише частинка того, чим щодня займаються українські волонтери.

Сьогодні мало не кожен українець став волонтером. Тож напередодні Міжнародного дня волонтера в Чернігові вирішили відзначити саме таких людей, які всіляко допомагають: плетуть сітки, в’яжуть шкарпетки, готують їжу, розбирають завали, збирають продукти. І хоча в них різні професії, але об’єднує їх одне спільне прагнення – робити все заради перемоги.

«Чим більше таких людей, які займаються волонтерством за покликом душі, тим швидше настане Перемога та мир в Україні, – підкреслила голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко. – Велика дяка людям, які згуртувалися і пліч-о-пліч усіма можливими способами допомагають тим, хто цього потребує, особливо важлива увага та підтримка нашим українським воїнам».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)