|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:27 | 07.19.2024

Пам’ятник Кавалерідзе у Талалаївці

Якось, здається, випадково… Та, певно, кожна випадковість має свою закономірність. 25 жовтня у Талалаївці біля краєзнавчого музею силами благодійників встановлено погруддя кінорежисеру, драматургу, скульптору Івану Петровичу Кавалерідзе. До речі, це перший пам’ятник Кавалерідзе в Україні! А 27 жовтня 105 років тому у Ромнах було відкрито перший в Україні пам’ятник геніальному українському поету, художнику, філософу Тарасу Григоровичу Шевченку, автором якого і є Кавалерідзе.

Чому в Талалаївці саме біля краєзнавчого музею встановили погруддя всесвітньо відомому талановитому земляку? Однозначно, з надією, що саме у музеї з часом знайдуть місце історичні матеріали про його життєвий і творчий шлях. А скромне погруддя земляку нагадуватиме нащадкам одне із світлих імен великих українців. Пам’ятник Кавалерідзе – це робота члена Національної спілки скульпторів України Сергія Олексієнка.

Нагадаю, що пам’ятники Василю Горленку й Івану Кавалерідзе на Талалаївщині – воістину народні, бо збудовані і встановлені на кошти благодійників. Організатор цієї справи – журналіст, історик і просто земляк Іван Забіяка.

Понад рік виготовлене погруддя чекало свого часу. Встановили його місцеві власник аграрних фірм Володимир Киричок (один із співзасновників фонду імені Василя Горленка) та Володимир Лукаш.

94574576323

А 8 листопада у Талалаївській громаді відбулося офіційне відкриття пам’ятника за участю делегації від Прилуцького відділення Чернігівського земляцтва в м. Києві.

Незважаючи на погодні умови, на цей історичний захід прийшли справді небайдужі до історії та культури Талалаївського краю люди. Вони під парасольками вистояли протягом всього заходу, лила злива. Наприкінці урочистостей військовий капелан отець Василь освятив погруддя Івану Петровичу Кавалерідзе.

 

Олександра ГОСТРА

Схожі матеріали (за тегом)