|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 11:18 | 04.14.2024

У Чернігові з’явиться нова система оповіщення

Найближчим часом у Чернігові з’явиться нова система оповіщення. Проект погоджений і зараз проходить експертизу. Нова система буде абсолютно автономною і працюватиме, навіть за відсутності електронапруги. Окрім самого сигналу сирени, надаватиме рекомендації щодо подальших дій населенню.

56456453Робота з удосконалення та оновлення системи оповіщення в місті та деяких прикордонних громадах, ведеться ще з квітня. Допомогти Чернігівщині у вирішенні цього питання зголосився «Фонд Партнерство за сильну Україну». Проект вже погоджений, зараз проходить експертизу. Згодом Фонд оголосить тендер на проведення робіт.

«На сьогоднішній день уже завершені всі проектувальні роботи, щодо проекту модернізація система оповіщення в місті Чернігів, – повідомив директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОВА Сергій Болдирев. – Цю роботу розпочали в квітні. Спершу звернулися до міжнародних партнерів. Першим відгукнулися і почав працювати з нами «Фонд за сильну Україну», наповнюють цей фонд британські громадяни. Проект погоджений, зараз вже проходить експертизу. Система оповіщення, яка працює зараз, – дротова, залежить від енергопостачання, наявності зв’язку, пошкоджень кабелю. Нова не матиме ніяких дротів і працюватиме на акумуляторах, які забезпечують до 15 годин безперестанної роботи сирен. Сигнал на включення сирени здійснюватиметься через Інтернет та мобільний зв’язок. Система достатньо автономна і захищена. Крім того, через гучномовець, окрім сигналу «Увага», в речовому режимі подаватимуть інформацію, яка саме небезпека: ракетна, авіаційна чи інша».

Планується, що вже до кінця цього року така система оповіщення буде в Чернігові. Також подібні системи оповіщення запрацюють на прикордонні – в Новгород-Сіверському, Семенівці, Добрянці та Ріпках.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)