|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 13:20 | 06.22.2024

«Срібний хрест» для героїв Чернігова

14 серпня командувач підготовки командування Сухопутних військ ЗСУ та Герой України Віктор Ніколюк від імені Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного нагородив десять військовослужбовців, які захищали Чернігів в лютому-березні 2022 року.

«Мав за честь від імені Головнокомандувача ЗС України генерала Валерія Залужного відзначити військовослужбовців, які захищали Чернігів у лютому-березні 2022 року.

Нагрудні відзнаки ЗСУ «Золотий хрест» отримали водії, які, ризикуючи своїм життям, під обстрілами здійснювали евакуацію людей, підвозили боєприпаси на позиції і зв’язківців, аби ті оперативно лагодили зв’язок та доставляли в оточене місто «дорогою життя» речі першої необхідності. Координувала всю роботу водіїв в той час т.в.о. командира автороти 134-го ОБОЗ старший лейтенант Ольга Зощук, яку відзначено «Срібним хрестом», – написав на своїй сторінці в Фейсбуку Віктор Ніколюк. – Я дякую кожному з вас за самовідданість, хоробрість та звитягу в захисті України та Чернігова! Міцного здоров’я, наснаги та разом до Перемоги!»

180823

Всього було нагороджено 10 військовослужбовців, серед яких і старший лейтенант Ольга Зощук, позивний «Гаєчка» (Про неї «Чернігівщина» писала раніше, – Авт.). Саме їй довелося виконувати обов’язки командира автороти під час бойових дій на Чернігівщині.

«Мого командира роти контузило, він потрапив до госпіталю і на той час я виконувала його обов’язки. До цього я півроку була командиром цієї роти, тож не було ніяких складнощів. Особовий склад мене знав, як і я їх. З мого підрозділу було нагороджено 10 чоловік, – розповідає заступник командира з морально-психологічного забезпечення Ольга Зощук, яка під час бойових дій на Чернігівщині виконувала обов’язки командира автороти. – Це мій особовий склад, водії, які на кінець лютого та протягом березня, коли Чернігів був в облозі, вивозили вагітних жінок з полового будинку, завозили гуманітарну допомогу в місто, доставляли боєприпаси в Чернігів. І робили дуже багато іншої роботи, про яку зараз ще не можна розповідати. Все це було під постійними обстрілами, вони самі не раз потрапляли під ворожий вогонь, але щоразу сідали за кермо і їхали. В них я була впевнена. Ми розуміли одне одного без слів. Я просто заходила, казала «треба» – і вони їхали. Ці люди зробили дуже багато. Вони достойні тієї нагороди».

Відзначили «Срібним хрестом» і саму Ольгу Зощук. Для неї нагорода стала неочікуваною, проте дуже приємною. Хоча сама вона каже, що справа не в нагородах. Жінка дуже любить свою професію і пишається нею.

«Це дуже приємно – отримати таку нагороду, – говорить пані Оля. – І вдвічі приємніше, коли ти отримуєш її з рук нашого колишнього командувача. А йому доручив Валерій Залужний, який свого часу також був нашим командувачем. Дуже поважаю цих людей».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)