|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 1:33 | 05.26.2024

Трофейний танк витягли з Десни

Російський затоплений танк Т-72 витягнули з річки Десна біля села Шестовиця.

Як повідомили в адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, виявити місцезнаходження танка вдалося завдяки дрону, що надійшов на озброєння спецслужби. Безпілотник здійснює повітряну розвідку для розмінування і для виявлення певних об’єктів.
Танк затонув у березні минулого року під час невдалої спроби окупантів переправитися через Десну біля Шестовиці. Роботи проводили водолази-сапери та фахівці водолазно-рятувальних підрозділів Державної спеціальної служби транспорту спільно із військовими оперативного командування "Північ". Попередньо, танк не має значних ушкоджень, всередині екіпажу не виявили
Операцію з його пошуку та евакуації провели фахівці 50-го окремого ремонтно-відновлювального полку ОК "Північ" за участі Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки. Упродовж двох днів кілька десятків військових розраховували технічну спроможність для складної роботи, а водолази ДССТ закріплювали гаки лебідки «БРЕМ», аби здійснити вирішальний ривок і дістати бронемашину росіян. За словами командира 50-го полку полковника Віталія Бахмута, який готував і очолював операцію, танк буде доправлений до однієї з ремонтних баз на обстеження технічного стану. Якщо він відповідатиме нормам, то надійде як трофей до одного з підрозділів ОК "Північ".

kacaptank

Схожі матеріали (за тегом)