|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:19 | 06.20.2024

Отець Олег окроплює святою водою героїчних працівників госпіталю Отець Олег окроплює святою водою героїчних працівників госпіталю

90 років на службі армії, людей і Батьківщини

Чернігівський військовий госпіталь відзначив 90-ту річницю з дня фундації.

Починаючи з 1933-го року медична установа, головним покликанням якої був і залишається порятунок життів військових та цивільних під час війни, пережила чимало злетів і падінь. Госпіталь пережив Другу світову війну, однак його ледве не закрили під час правління президента-втікача Віктора Януковича при міністрові оборони росіянину Павлу Лебєдєву. Вистоявши тоді, унікальний медичний заклад відіграв значну роль в обороні Чернігівщини у лютому-березні 2022 року. Аби засвідчити свою вдячність колективу медичної установи з нагоди поважного ювілею, зібралася велика родина Сіверського краю – представники обласної влади, громадськості, військове керівництво оперативного командування «Північ», командири військових частин та установ.

1gosgos

Поважні гості і палка промова Олександра Слєсаренка

 

З першого дня створення установи 1933 року, упродовж Другої світової війни та сьогодні – в час боротьби українців за свою незалежність з підступним агресором – тут панує дух милосердя і збереження найціннішого скарбу на Землі – життя людини.

Сьогодні Чернігівський військовий госпіталь – це багатопрофільний, високоспеціалізований лікувальний заклад, основними цілями якого є постійне вдосконалення та підтримка бойової готовності на випадок виникнення екстремальних ситуацій, техногенних катастроф, природних катаклізмів, терористичних атак і бойових дій. Велика війна мала неодмінно постукати брудним російським чоботом у ворота незалежної України. Незмінний і багаторічний очільник госпіталю полковник медичної служби Герой України Олександр Слєсаренко, напевне, знав про це. Знав і готувався. І коли настав «Час че» медики не втекли, а разом із воїнством мужньо зустріли ворога.

Сталевими нотами перед звитяжним колективом прозвучали слова командира госпіталю Олександра Слєсаренка про те, що не зганьбили, не виїхали, мужньо обороняли та вистояли…

«Ми не спаплюжили і не посоромили честі дев’яти поколінь Чернігівського військового госпіталю, більшість з яких радіє нашим успіхам вже з Неба. Ми знайшли в собі сили не втекти і не стати дешевими зрадниками поранених героїчних захисників і героїчних чернігівців. Хоча нам усім було страшно. Маємо високу честь від усіх поколінь працівників Чернігівського військового госпіталю подякувати вам за особисту мужність і самовідданість, вірність військовій присязі та клятві Гіппократа, виявлені у захисті державного суверенітету і незалежності України», – продекламував Герой України.

І на додачу, подякувавши колективу, оборонцям та владі, Олександр Слєсаренко звернувся до настоятеля храму святих Михайла і Федора отця Олега (Сіренка) з проханням зачитати молитву і виступити з проповіддю перед героїчними медиками, навчивши не боятися смерті, а боятися сорому.

Виступ душпастиря переповнював емоціями. Мурашками по тілу звучали «Отче наш», «Пресвятая богородице» та «Нехай воскресне Бог». То була не просто молитва, а заклик до дії, до захисту Батьківщини, в чому немає нічого гріховного, а навпаки – благочестиве і миролюбне, бо ж захищати свій дім, вбиваючи тих, хто хоче твого знищення – воістину є блаженством і навіть християнським обов’язком.

«Ви складаєте дві присяги, дві клятви – клятву Гіппократа і перед Батьківщиною», – звернулась до колективу медиків голова Чернігівської обласної ради.

«Дякую за вам за березень, за квітень, за те, що робите зараз. Ваша робота – це врятовані життя наших поранених. Ваша робота – це підсилення обороноздатності країни», – сказав В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

Зі словами подяки за службу виступив і тимчасовий виконувач обов’язків командувача військ оперативного командування «Північ» полковник Олег Рвач, відзначивши найкращих медиків іменними нагородами.

okp23

Т.в.о. командувача військ ОК «Північ» полковник Олег Рвач нагороджує достойних

 

Як і годиться, на день народження дарують подарунки. Тож якраз на 90-річчя закладу начальник Чернігівської обласної військової адміністрації вручив керівнику шпиталю грошовий сертифікат на 90 тисяч гривень для потреб військово-медичної установи. А генеральний директор Чернігівської обласної лікарні Андрій Жиденко подарував госпіталю сучасний телевізор.

podar

Гендиректор Чернігівської обласної лікарні Андрій Жиденко завітав не з пустими руками

 

А закінчились офіційні заходи екскурсією новим підземним відділенням – фактично підземним госпіталем, забезпеченим усім необхідним для ефективного лікування поранених.

zinc

Завідувачка кухні, професійний ресторатор Алла Зіненко

 

...Своєю невтомною працею медики військового госпіталю роблять усе можливе для лікування поранених та хворих українських захисників. Роль військових медиків у цій війні важко переоцінити, особливо сьогодні, коли палати госпіталю переповнені пораненими захисниками, а військові медики ні на мить не покладають власної зброї – медичних інструментів, за допомогою яких вони наближають нашу майбутню перемогу. Медики вірять, що наступну річницю медзакладу вони святкуватимуть вже у мирний час.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото Миколи Тищенка

Схожі матеріали (за тегом)